До ООН подали заяву на захист угорців Закарпаття

З заявою до ООН звернулися румунські угорці, які заявили, що угорців в Україні переслідують

24 жовтня у святкування Дня ООН румунські угорські політичні партії та організації підписали спільну заяву на захист прав меншин, яку подали в Організацію Об’єднаних Націй. Зокрема, у ній йдеться про утиски закарпатських угорців.

«Оскільки тепер в Україні не лише позбавляють представників закарпатських меншин їх прав, а й переслідують угорців, варто нагадати про статтю 2 Декларації ООН про ліквідацію дискримінації. Просимо попередити Україну, відповідно до статуту ООН, аби вона несла відповідальність щодо прийнятого нею документу», – зазначається в заяві, яку процитувало «Мукачево.net».

Заяву підписали представники Демократичної спілки угорців Румунії (RMDSZ), Угорської Народної партії Трансильванії (EMNP), Угорської Громадянської партії (MPP), а також представники угорської національної ради (EMNT) і Секейської національної ради (SZNC). Зустріч партій та організацій відбулася 24 жовтня в Коложварі (Румунія) за участю Каталін Сілі, уповноваженого держсекретаря прем'єр-міністра Угорщини.

Нагадаємо, раніше проект «Миротворець», який викриває сепаратистів та осіб, що загрожують національній безпеці України, опублікував список з 500 жителів Закарпаття, які мають як українські, так і угорські паспорти. Публікацію списку офіційно засудив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук