Клімкін засудив публікацію прізвищ закарпатських угорців на сайті «Миротворець»
«Я категорично проти, щоби показувати на угорців пальцем як на зрадників»
Міністр закордонних справ Павло Клімкін засудив публікацію переліку українських державних службовців та депутатів місцевих рад, які нібито отримали угорське громадянство, на сайті «Миротворець». Про це він заявив в Ужгороді на спільній прес-конференції з головою товариства угорців України, народним депутатом Василем Брензовичем, повідомляє «Європейська правда».
Міністр зауважив, що робота у державних органах осіб з подвійним громадянством прямо заборонена законодавством. Водночас те, як були поширені списки порушників, є, на думку міністра, неприйнятним.
«Ми всі прекрасно розуміємо, що закони треба виконувати. У нас є стаття 19 закону про громадянство, а також стаття 19 закону про державну службу. Всі це прекрасно розуміють, і тут питань нема. Але я категорично проти, щоби показувати на угорців пальцем як на зрадників, або цькувати угорців, або звинувачувати їх в сепаратизмі», – пояснив він.
Клімкін окремо наголосив, що цей перелік українських угорців представлений на сайті, де повідомляють про осіб, причетних до агресії проти України. «Мене турбує, що з’являється порівняння угорців, які отримали друге громадянство, і злочинців, які борються проти України. Ми маємо чітко сказати, що це не одне й те саме», – заявив міністр, додавши, що йому невідоме джерело походження опублікованих даних.
Голова товариства угорців, народний депутат від БПП Василь Брензович також заявив, що публікація списку шкодить іміджу України. «Наша країна виглядає в очах угорців як така, що не толерує угорську меншину», – пояснив він.
Під час зустрічі Клімкін також заявив, що держава не переглядатиме ухвалене освітнє законодавство і не відмовиться від намірів принести «більше України» на Закарпаття.
До слова, як пише Mukachevo.net, деякі закарпатські угорці, ПІБ яких як осіб із подвійним громадянством оприлюднив сайт «Миротворець», почали писати заяви на звільнення.
Зокрема, директор Варієвської ЗОШ у Берегівському районі Закарпаття Олександр Марку написав заяву на звільнення, оскільки у нього є угорське громадянство. Він також є депутатом районної ради сьомого скликання. Чи складе він депутатський мандат, не відомо.
Заяви написали також і головний спеціаліст відділу грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту Берегівської РДА Жанна Цурі та головний спеціаліст відділу економічного розвиту і торгівлі Берегівської РДА Русин Єльвіра.
Також, за попередньою інформацію, над аналогічною заявою розмірковує і директор Гечанської ЗОШ Бейло Якоб, який також за сумісництвом є депутатом.
Усі вони нещодавно потрапили на «Миротворець» як посадові особи, які мають подвійне громадянство. Наразі до так званого угорського переліку входять понад 500 осіб.
Нещодавно між Україною та Угорщиною виник паспортний скандал, в результаті якого країни обмінялися видвореннями дипломатів.