До рекордного висадження дерев на Львівщині долучились понад півтисячі людей

СуспільствоІрина Панчишин, 8 квітня 2019, 20:28 1104 0

На Львівщині за вісім годин висадили понад 77 тисяч дерев. Зелену акцію ініціювала громадська організація «Добро.дій». Підтримали її понад півтисячі небайдужих. Дерева садили на території Яворівського і Сокальського районів та поблизу Жовкви і Буська.

Немов залисина посеред лісу виглядає зараз місце вирубки на Яворівщині. Дерева спиляли ще минулого року. Поміж пеньків видніються рівчаки, саме у них більш як півсотні небайдужих взялись садити молоді деревця.

«Підтягуємо, потім засипаємо ямку землею і притоптуємо, щоб повітря не проникло до корінця. Добре посаджене деревце не висмикується. Має бути присаджене, щоб пережило буревії, дощі», – пояснює Ігор та Катерина Деревенки, висаджуючи деревце.

Сім’ю Деревенків запросили друзі. Реєструвалися ще місяць тому. Тож долучилися повним складом.

«Це така сімейна, цікава подорож. Цікаво дітям, цікаво дорослим і користь», – каже Зоряна Трембецька.

Вперше висаджує дерева шестирічний Мирончик. Навіть встановив власний рекорд: «Я вже посадив 20 дерев».

А от на рахунку у Вероніки та Ніни вже сотня висаджених дерев. Злагоджено працюють у тандемі зі самого ранку.

«Якщо б кожна людина хоча б так один день в рік виділить на те, щоб посадити до сотні дерев, то буде дуже круто для нашої планети, для нашої країни», – сказала Ніна Кулик, яка садить дерева.

Молодняком бука, дуба та модрини засаджують майже чотири гектари лісу. Рослини заздалегідь готували лісничі.

«Якщо 2,5 тисячі на гектар, то майже 8 тисяч саджанців плануємо висадити», – заявив лісничий Велехівського лісництва Олег Тиховський.

Масову акцію влаштувала організація «Добро.Дій». Цей день хочуть занести до Національного рекорду України.

«В мене є мрія – посадити 50 млн дерев за своє життя. Я зрозумів, що такими темпами, які я робив до того не встигну. До цього дня ми висадили 300 тисяч дерев. Сьогодні плануємо 100 тисяч. В десять разів більше, ніж ми робимо за один раз», – говорить голова ГО «Добро.Дій» Ігор Дулин.

В національному реєстрі рекордів такого масштабного висадження лісу за 8 годин ще не було.

«Підрахунок, по-перше, проводиться по кількості виданих саджанців лісництва, що підтверджується відповідними документами, далі звичайно, що підрахунки проводяться і по тому скільки саджанців висаджено, заміряється і площа території, на якій висаджується, кількість людей, які працюють», – додав експерт Національного реєстру рекордів України Павло Горішеський.

На одинадцяти локаціях понад півтисячі людей висадили більше 77 тисяч нових дерев. І ця цифра увійшла до національного реєстру рекордів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук