До Славського на мистецький симпозіум з'їхалося майже два десятки художників

КультураМарічка Крижанівська, 19 травня 2017, 15:13 522 0

У Славському на Львівщині художник Ярослав Ціко влаштував симпозіум для художників із цілої України.

Ярослав Ціко – сильний портретист і пейзажист. Він довго мешкав у Москві, але надумав повернутися до рідних гір у Славське. А зараз із дружиною Тетяною організували в себе симпозіум художників.

«Я відчуваю, що можу допомогти відчути енергію Карпат. Окрім того, що малюємо, ми на симпозіумі ведемо й теоретичні розмови, мистецтвознавчі бесіди. На моєму подвір'ї працює художник зі Львова Орест Манюк. Любить тут малювати, тим більше – весна, все квітне», – розповів Ярослав Ціко.

Орест Манюк розповідає, що любить творити у весняних Карпатах. Адже гори ще не зазеленіли, а на підніжжях квітують дерева.

«Цікаво, що Україна має такі гарні місця, що можна півроку весну малювати. Поїхав в Ужгород – весна, приїхав до Львова – вже там весна. Потім там все вже пооблітало, приїхав сюди – тут весна», – тішиться Орест Манюк.

Малюють просто неба, бо ж навколо, куди оком не кинь – виняткові пейзажі. Киянин Олександр Храпачов не потребує особливих умов для творчості.

«Гори приймають, вони дихають, вони спонукають до певного переосмислення того, що ми робимо в місті, в майстерні», – зізнається Олександр Храпачов.

«Настільки тут атмосфера, настільки тут усе надихає, такі тут кольори, так довго хотілося тої весни і вона настала нарешті тут, у Славському», – додає художниця з Трускавця Наталія Поліщук.

На симпозіумі майже 20 художників із різних куточків України, але найбільше із Києва. Кожен із митців провів майстер-клас місцевим дітям.

«Вони живуть серед тих гір, серед лісів. Їм треба тільки підказати, що вони живуть у таких гарних місцях, як це малювати і вони вже самі підуть далі», – пояснив народний художник України Володимир Слєпченко.

За підсумком симпозіуму в Славському відкриють виставку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук