До цього опалювального сезону ми почали готуватись ще в квітні, – Олег Таращук
«Українська енергетика проходить випробовування лютими холодами. Попри песимістичні прогнози, електростанції змогли покрити потреби в електриці навіть у двадцятиградусні морози. Це стало можливим лише завдяки своєчасним регулярним ремонтам та реконструкціям», – сказав директор ДТЕК Добротвірської ТЕС Олег Таращук. Добротвірській ТЕС, яка виробляє більше половини електрики для Львівщини, уже 60 років, тож її обладнання конче потребує заміни.
«До цього опалювального сезону ми почали готуватись ще в квітні 2016 року, щойно закінчивши попередній, – зазначив Олег Таращук, директор ДТЕК Добротвірської ТЕС. – У 2016 році ДТЕК інвестував 150 мільйонів гривень в ремонти обладнання Добротвірської ТЕС. Ми провели ремонт енергоблоків № 7 і №8, поточні ремонти котлів електростанції і середній ремонт турбогенератора №5. Тепер ці блоки та турбогенератори надійно працюють, виробляючи електроенергію та тепло. Крім ремонтів енергоблоків цього року ми придбали й встановили новий потужний трансформатор для відкритого розподільчого пристрою ТЕС. Його вартість 44 мільйони гривень. Він принципово підвищив надійність роботи електромережі, по якій вироблена Добротвірською електростанцією енергія йде до українців. Зокрема, це значно покращило постачання електроенергії мешканцям Львівщини».
Утім, на електростанції, яка працює уже більш як півстоліття, самими ремонтами не обходиться. Частину обладнання доводиться заміняти на нове, адже воно не просто зношене, а й морально застаріле. Тим більше, що багато років жодної модернізації на станції не проводили. «Тільки завдяки можливостям компанії ДТЕК, до складу якої ми входимо, на нашій ТЕС почалися реконструкції. Так, з 2012 року, з часу приватизації, ДТЕК інвестував в відновлення обладнання Добротвірської ТЕС майже 1,4 млрд грн, – розповідає директор електростанції. – Одним з головних проектів оновлення застарілого обладнання стала реконструкція енергоблоку №8 вартістю маже 600 млн грн. Завдяки їй «життя» блоку подовжено на 15 років, підвищена ефективність спалювання вугілля, потужність блоку збільшена на 10 МВт. І, головне – на цьому блоці ми встановили новий електрофільтр, який очищає вихідні гази до нормативів Європейського Союзу».
Утім, Олег Таращук відзначає, що виділяти кошти на ремонти та заміну обладнання стає все важче, оскільки державне підприємство «Енергоринок» не вчасно розраховується за вже вироблену й відпущену електроенергію. Скажімо, ДП «Енергоринок» заборгувало електростанції 372 млн грн. Однак попри це, працівники електростанції запевняють, що роблять і робитимуть надалі все можливе, щоб станція у зимовий період працювала безперебійно і давала людям світло та тепло. Незважаючи на цей борг, за словами директора електростанції немає жодного дня заборгованості перед нашими працівниками з виплати зарплатні. І це завдяки тому, що компанія ДТЕК знаходить можливості і ресурси для вчасної виплати зарплатні своїм працівникам. І, навіть, у цій складній ситуації, середня зарплата працівників Добротвірської ТЕС є однією з найвищих в області – майже 9 тисяч гривень. В той час, як середня зарплата по Львівській області згідно даних управління статистики – менше 5 тисяч.