Дональд Трамп провів телефонну розмову з Володимиром Путіним, – WP

Новообраний американський президент закликав російського диктатора не допустити ескалації в Україні

22:32, 10 листопада 2024

Новообраний президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Розмова відбулась в четвер, 7 листопада, та стосувалася війни в Україні. Про це в неділю, 10 листопада, повідомила газета The Washington Post з посиланням на джерела.

Під час дзвінка Трамп порадив російському президенту «не ескалувати війну» в Україні й нагадав тому про значну військову присутність Вашингтона в Європі. Також майбутній глава Білого дому висловив зацікавленість у подальших розмовах з Путіним, щоб обговорити «якнайшвидше вирішення війни в Україні», повідомили співрозмовники газети.

«Уряд України був поінформований про дзвінок Путіна і не заперечував проти того, щоб ця розмова відбулася, розповіли двоє людей, ознайомлених з цим питанням. Українські чиновники вже давно розуміли, що Трамп буде взаємодіяти з Путіним щодо дипломатичного розв'язання ситуації в Україні», – ідеться в матеріалі.

Під час своєї президентської кампанії Дональд Трамп заявив, що негайно покладе край війні в Україні, хоча й не пояснив кроків, як він це хоче здійснити. Також, зазначає The Washington Post, у приватних розмовах Трамп давав зрозуміти, що підтримає угоду, за якою Росія залишить за собою частину захоплених територій, а під час телефонної розмови з президентом РФ він коротко порушив питання про окуповані українські території.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський письмово привітав Дональда Трампа з перемогою на президентських виборах у США вранці 6 листопада, а в ніч на 7 листопада політики провели телефонну розмову. Своєю чергою Дональд Трамп запевнив, що підтримуватиме Україну і надалі, однак не повідомив подробиць. До розмови політиків також долучився американський мільярдер Ілон Маск, який сказав, що також підтримуватиме Україну супутниками Starlink.

Раніше інформаційне агентство Bloomberg повідомило з посиланням на колишнього чиновника в адміністрації Дональда Трампа, що новообраний президент задовго до офіційного вступу на посаду вже почав формувати зовнішню політику США за двома основними напрямками – Ізраїлю та України. За словами представниці Євразійського центру Atlintic Council Шелбі Магід, Україна, знаючи, що Трамп переміг, «рухається в напрямку визнання того, що переговори є реальністю».

Разом з тим президент України Володимир Зеленський на зустрічі з європейськими лідерами 7 листопада заявив про недопустимість яких-небудь поступок Росії.

Доповнено. 11 листопада Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростував повідомлення журналістів The Washington Post про те, що Київ був заздалегідь поінформований про ймовірну розмову Дональда Трампа та Володимира Путіна.

Так, згідно зі заявою українського Міністерства закордонних справ, Україна не могла підтримувати чи виступати проти цього дзвінка. У відомстві наголосили, що Київ послідовно і твердо виступає за дотримання принципу «Нічого про Україну без України».

« Українське бачення завершення війни на засадах справедливості викладене у Формулі миру Володимира Зеленського», – зауважили там.