Дональд Трамп закликав країни НАТО збільшити витрати на оборону через російську загрозу

СвітАндрій Стець, 25 травня 20173221
Дональд Трамп закликав країни НАТО збільшити витрати на оборону через російську загрозу
Президент США Дональд Трамп

Президент США Дональд Трамп, описуючи власне бачення на майбутні пріоритети НАТО, згадав про загрозу з Росії та закликав лідерів країн НАТО збільшити витрати на оборону до 2% від свого ВВП.

«НАТО майбутнього повинен зосередити велику увагу на тероризмі та імміграції, а також на величезну загрозу з боку Росії, і на кордоні НАТО на сході і півдні. Ця велика занепокоєння за безпеку має ту ж причину, яку я дуже прямо обговорював з генеральним секретарем Столтенбергом і членами альянсу. І я сказав, що члени НАТО нарешті повинні внести свою справедливу частку і виконати свої фінансові зобов'язання», – сказав Трамп у промові під час відкриття меморіалу Берлінської стіни в Брюсселі, інформує ВВС.

Водночас, американський президент зауважив, що 23 з усіх 28-ми членів НАТО не виконують своїх зобов'язань.

При цьому, всупереч очікуванням, він жодного разу не згадав про статтю 5 Північноатлантичного договору - положення про те, що напад на одного з членів Альянсу рівнозначний нападу на всіх.

Також він не згадував також про анексію Криму і порушення Росією міжнародних зобов'язань.

До слова, норма про виділення країнами-членами НАТО не менш як 2% свого ВВП на оборону має рекомендаційний характер, і ніяких штрафних санкцій за її недотримання не передбачено.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук