60 млн гривень цього року буде витрачено на капітальний ремонт першого енергоблоку на ДТЕК Бурштинській ТЕС. Триватиме він чотири місяці та дозволить значно покращити екологічні показники роботи станції та її технічні характеристики, повідомляє прес-служба «ДТЕК Західенерго».
Реконструкція енергоблоку №1 – це лише частина великої ремонтної кампанії, що триває на Бурштинській ТЕС. Вартість всієї цьогорічної ремонтної кампанії – 150 мільйонів гривень. Триває модернізація дев’ятого і десятого блоків, тож опалювальний сезон поточного року станція зустріне з оновленим обладнанням.
«На блоках №5 і №7, які вже пройшли реконструкцію, встановлені нові електрофільтри. Викиди складають близько 30-40 мг/м3 і приведені до європейських стандартів. На цих блоках, фактично, викиди зменшені в 29 разів порівняно з минулими періодами, – розповів Андрій Шувар, директор ДТЕК Бурштинської ТЕС. – В ДТЕК є плани й далі інвестувати, реконструювати блоки, займатися екологічними питаннями, модернізувати станцію, щоб вона була конкурентною при новому форматі закону про енергоринок».
Перший енергоблок, ремонт якого планують завершити 10 липня, теж буде приведений до належних екологічних стандартів – тут замінять 1000 елементів осаджувальних електродів, що значно підвищить ступінь очистки димових газів. А також проведуть ряд інших робіт, що підвищать надійність обладнання та продовжать термін його експлуатації.
«В першу чергу буде проведено стовідсотковий контроль металу, повний, капітальний ремонт турбіни із заміною дефектних лопаток, замінено поверхні нагріву котла, які не пройдуть дефектацію, капітальний ремонт блочного трансформатора і турбогенератора, – сказав Богдан Гетьман, головний інженер ДТЕК Бурштинської ТЕС. – Перед виводом блока в ремонт він ніс навантаження не більше 159 МВт. По завершенню ремонту ми плануємо підняти його навантажувальну здатність до 180 МВт. Крім того ми продовжимо термін його роботи та надійність».
Загалом з 2012 року ДТЕК інвестував у капітальні ремонти Бурштинської ТЕС понад 1,5 млрд грн. Ці кошти дали можливість значно підвищити ефективність роботи станції з одночасним зниженням негативного впливу на навколишнє середовище.