Двадцять країн підтримали створення спільної Європейської прокуратури

СвітРоман Ганкевич, 13 жовтня 20172090
Двадцять країн підтримали створення спільної Європейської прокуратури
фото EPA/UPG
Єврокомісія додатково оголосить точну дату початку роботи офісу прокуратури

20 країн Європейського Союзу в четвер, 12 жовтня, підтвердили намір створити Європейську прокуратуру. Про це повідомляється на офіційному сайті Ради ЄС.

У повідомленні наголошується, що Європейська прокуратура буде відповідати за розслідування, судове переслідування та притягнення до суду осіб, які вчинили злочини проти фінансових інтересів ЄС. Вона об'єднає зусилля європейських і національних правоохоронних органів для протидії шахрайству в ЄС.

«Створення Європейської прокуратури є важливим кроком для європейської співпраці в правоохоронній сфері, допоможе нам захистити гроші наших платників податків. Навіть коли злочинці будуть діяти на міжнародному рівні, ми тепер зможемо залучити їх до відповідальності», - заявив міністр юстиції Естонії Урмас Реінсалу.

Офіс прокуратури буде розташований в Люксембурзі. Точна дата початку його роботи буде додатково оголошена Єврокомісією, однак прокуратура розпочне виконання обов'язків не раніше, ніж за три роки. До розширеного співробітництва приєдналися 20 держав-членів: Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чеська Республіка, Естонія, Німеччина, Греція, Іспанія, Фінляндія, Франція, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Португалія, Румунія, Словенія і Словаччини.

Раніше країни ЄС домовилися про створення єдиної прокуратури для боротьби з багатомільярдним транскордонним шахрайством у фінансовій сфері. Дебати з цього приводу в Євросоюзі тривали протягом багатьох років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук