Квоти ЄС на українські товари будуть збільшуватися протягом п’яти років

Імпортні тарифні квоти Європейського Союзу будуть збільшуватися для 18 українських товарних груп в середньому на 10% в рік протягом п'яти років, повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

«Позиції будуть збільшуватися протягом п'яти років, в середньому на 10% в рік. Наприклад, у 2016 році квота на українське м'ясо птиці склала 16 тис. тонн, а в 2017 році вона зросла до 16,8 тис. тонн, в 2018 році розмір тарифної квоти буде вже на рівні 17,6 тис. тонн», – сказала заступниця міністра аграрної політики з питань євроінтеграції Ольга Трофимцева.

Обсяги торговельних преференцій будуть збільшуватися також і на баранину протягом п'яти років з 1,65 тис. тонн – до 2,25 тис. тонн, пшеницю з 960 тис. тонн – до 1 млн тонн, ячмінь з 270 тис. тонн – до 350 тис. тонн, ячмінну крупу та борошно з 6,6 тис. тонн – до 7,8 тис. тонн, молоко, вершки, йогурти з 8,4 тис. тонн – до 10 тис. тонн, мед з 5,2 тис. тонн – до 6 тис. тонн, яйця з 1,8 тис. тонн - до 3 тис. тонн, оброблений крохмаль з 1,2 тис. тонн – до 2 тис. тонн.

Наголошується, що поступове збільшення тарифних квот протягом п'яти років закріплено в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

За даними Мінагрополітики, станом на 4 жовтня 2017 року, вичерпані на 100% імпортні тарифні квоти ЄС на українські товари: мед, цукор, ячмінну крупу та борошно, оброблені томати, виноградний і яблучний сік, овес, ячмінь, кукурудзу, пшеницю.

В той же час квоти не вичерпують баранина, яловичина, гриби та продукція з обробленого молока.

Нагадаємо, в ЄС погодили розширення безмитних квот для України на мед, кукурудзу, ячмінь, овес, крупи, оброблене зерно та виноградний сік з України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук