Дві третини українців підтримують співоплату медичних послуг

70% підтримують українців підтримують програму «Лікар для кожної сім'ї»

44% жителів України вважають, що за останні два роки загальна якість державних медичних послуг для країни погіршилися. Разом з цим 70% підтримують програму «Лікар для кожної сім'ї». Такими є результати опитування Соціологічної групи «Рейтинг», проведеного у червні 2018 року.

Як йдеться у дослідженні, лише 5% українців погоджуються з тим, що рівень професіоналізму медиків в Україні є дуже високим. Ще 33% вважають, що скоріше високий, аніж низький.

При цьому 82% підтримують нову систему вступних іспитів для абітурієнтів медичних навчальних закладів та підвищення вимог при вступі.

87% респондентів зазначили, що вступний іспит на медичні спеціальності має бути дуже або скоріше складним.

86% людей зазначили, що чули про національну програму «Лікар для кожної сім'ї», що передбачає можливість обрати свого сімейного лікаря і укласти з ним договір незалежно від місця реєстрації.

З них 70% підтримують цю програму і 36% вже підписали договори з лікарями. Найбільше таких людей на сході України.

Крім цього, 82% задоволені медиками, з якими підписали контракт.

Минулого року Міністерство охорони здоров’я запропонувало змінити модель фінансування медицини – «гроші йдуть за пацієнтом».

Вона передбачає, що держава оплачує лише реальні медичні послуги надані пацієнтам, незалежно від того, де він їх отримує.

Цікаво, що такий принцип у 2017 році підтримували 53%, в цьому – 50%. Найменше таких людей серед тих, кому 51 рік і старше і серед тих, хто проживає у селах.

Що стосується старої системи, коли державні видатки на медицину формуються на основі кількості державних медзакладів та кількості лікарняних ліжок у них, то її стабільно підтримують 20% опитаних.

66% вважають, що їм буде зручно перевіряти і порівнювати ціни на ліки в різних аптеках за допомогою електронної системи eHealth.

57% зазначають, що призначати зустрічі з лікарями онлайн – це також зручно. 58% хотіли б також перевіряти свою історію хвороби за допомогою нової системи.

Найменше опитані підтримують ідею про отримання віртуальної медичної консультації за допомогою відеоконференції. Проти такої ініціативи 46% людей.

67% жителів України, які брали участь в опитуванні, зазначили, що підтримують співоплату медпослуг. З них 33% готові оплатити 5% витрат, 26% – не більше 10%.

За останні 12 місяців 56% українців, які відвідували лікарів, стверджують, що їх не просили заплатити хабар. У порівнянні з минулим роком, кількість тих, кого просили платити хабар, знизилася на 5% і тепер становить 15%.

Усі інфографіки

Та 27% опитаних зазначили, що за останні 12 місяців робили подарунки у вигляді цукерок або алкоголю в якості подяки за лікування. При цьому таких людей найбільше серед тих, кому 18-35 років.

Опитування проходило з 1 по 10 червня і у ньому взяли участь 1200 жителів України віком від 18 років. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук