Дві українські фармацевтичні компанії судяться через краплі «Корвалол»

Вперше ці ліки на території України виготовили майже 60 років тому

В Україні назва лікарського засобу – заспокійливих крапель «Корвалол» – стала предметом судової суперечки між двома найбільшими виробниками ліків – компаніями «Фармак» і «Дарниця».

Нещодавно Київський апеляційний господарський суд за апеляційною скаргою фармацевтичної фірми «Дарниця» скасував рішення Апеляційної палати Мінекономрозвитку про визнання добре відомим позначення «Корвалол Corvalolum».

Як пише «Інтерфакс-Україна», прес-служба «Фармак» повідомила, що компанія захищатиме своє ексклюзивне право на використання добре відомої назви лікарського засобу «Корвалол» у Верховному суді. Повідомляється, що торговий знак «Корвалол Corvalolum» завжди використовувався лише ПАТ «Фармак». В Україні право використання назви «Корвалол» захищене з 1993 року. А 2004-го – вже було визнане добре відомим.

«Під час судового засідання судом було відмовлено в задоволенні клопотань, заявлених ПАТ «Фармак», суттєво порушено норми матеріального права, а також не було проведено належного оцінювання всіх доказів, що призвело в сукупності до прийняття, на мою думку, неправосудного рішення», – зазначив керівник юридичного департаменту ПАТ «Фармак» Дмитро Таранчук, пише «Інтерфакс-Україна».

«Фармак» є членом Асоціації «Виробників ліків України». Бенефіціаром компанії є глава Наглядової ради ПАТ Філя Жебровська. Вона є однією з найбагатших жінок України та сестрою колишнього народного депутата кількох скликань, чинного аудитора НАБУ за квотою президента України Павла Жебрівського.

Фармфірма «Дарниця» входить до десятки найбільших фармвиробників України і до десятки – найбільших госпітальних постачальників. За підсумками 2016 року посiла третє місце серед українських компаній після компанії «Фармак» і корпорації «Артеріум» за обсягами аптечних продажів лікарських засобів. Кінцевим бенефіціаром є народний депутат від БПП Гліб Загорій. Його компанія виготовляє ці лікі під назвою «Корвалол-Дарниця».

Як пише ТСН, суперечка між компаніями за «Корвалол» триває від 2004 року.

Вперше ці ліки на території України виготовили майже 60 років тому. Виробництво «Корвалолу» почалося 1961 року на потужностях Київського хіміко-фармацевтичного заводу ім. Ломоносова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук