Родина аудитора НАБУ Павла Жебрівського має проблеми з прозорістю бізнесу в Німеччині

Родинна компанія Жебрівських приховала імена бенефіціарних власників від німецької влади

Павло Жебрівський раніше очолював військову адміністрацію на Донеччині, а тепер став аудитором НАБУ

Родина Павла Жебрівського, призначеного аудитором НАБУ, мають проблеми з прозорістю бізнесу в Німеччині. У містечку Бад Гомбург, що під Франкцуртом-на-Майні, діє фірма Vital Pharma GmbH, яка входить до фармацевтичної імперії Жебрівських. Компанія приховала своїх бенефіціарних власників, що заборонено робити згідно із законодавством Німеччини, інформує Deutsche Welle.

Ця фірма вже близько 10 років торгує на німецькому ринку сировиною для виробництва медичних препаратів, які імпортуються, зокрема, з країн Азії і Південної Америки. Річний оборот цієї фірми, як свідчить звітність – близько трьох мільйонів євро.

Виконавчою директоркою Vital Pharma GmbH є дочка Павла Жебрівського Ганна. Вона очолила компанію ще будучи студенткою.

Згідно з німецьким законом про боротьбу з відмиванням грошей, до 1 жовтня 2017 року директорка мала внести імена бенефіціарних власників компанії до Реєстру прозорості. Німецьким органам для боротьби з ухиленням від сплати податків і відмиванням грошей потрібно знати, хто стоїть за офшорними фірмами, яким належить Vital Pharma GmbH. Як свідчить витяг із реєстру, отриманий DW, дочка Жебрівського цього не зробила. За це компанії загрожує штраф до 100 тисяч євро.

З документів німецького реєстру можна дізнатися, що компанія належить холдингу з Нідерландів – Farmak Group N.V. Кінцева бенефіціарна власниця – Філя Жебровська, сестра екс-керівника Донеччини і нинішнього аудитора НАБУ. А нідерландський холдинг належить холдингу з Люксембургу Farmak Holdings S.à r.l.

Сестра Павла Жебрівського (при народженні Жебровського), голова наглядової ради компанії «Фармак» Філя Жебровська

Нідерланди і Люксембург відомі як країни, які пропонують власникам міжнародних холдингів і концернів привабливі моделі мінімізації податків. Проте документи реєстру компаній Люксембургу ведуть на Кіпр.

Остаточну картину структури власності групи «Фармак» можна отримати, ознайомившись з документами компанії F.I. & P. Holdings Limited. Контрольний пакет акцій компанії належить Філі Жебровській. Другий за величиною пакет акцій – близько 10% – належить Павлу Жебрівському.

Згідно з деклараціями Жебрівського, він отримує від цієї компанії близько півтора мільйони гривень дивідендів на рік. Від української ПАТ «Фармак» Жебрівський у 2017 році отримав 1 мільйон гривень «матеріальної допомоги». Із цього ЗМІ робить висновок, що Павло Іванович «має значний неформальний вплив на компанію».

Іноземними компаніями групи «Фармак» керує не лише дочка Жебрівського, а і його 24-річний син. Ян Жебрівський, як свідчать документи австрійського реєстру компаній, є довіреною особою з правом підпису у компанії Farmak International Holding GmbH. Це – дочірня компанія нідерландської Farmak Group N.V.

Річний оборот австрійської компанії – від 7 до 10 мільйонів євро на рік. Кількість працівників, згідно з даними реєстру: 0.

Павлу Жебрівському також належить ПП «Ян», яке торгує й медикаментами. У квітні минулого року керівником цієї компанії став Любомир Шведюк. Імовірно, йдеться про зятя чиновника: як свідчить запис у німецькому реєстрі компаній, у лютому цього року Анна Жебрівська стала Анною Шведюк.

Deutsche Welle не вдалося отримати від доньки Павла Жебрівського пояснення, чому вона не внесла дані про кінцевих бенефіціарів очолюваної нею німецької компанії до Реєстру прозорості. В офісі Vital Pharma GmbH повідомили, що вона у відрядженні.

До слова, згідно з рейтингом українського Forbes, статки сестри новопризначеного аудитора НАБУ, фактичної власниці фармацевтичної компанії «Фармак» становлять 117 млн доларів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук