Порошенко з партнерами не внесли своїх даних до реєстру власників підприємств у Німеччині, – ЗМІ

Президент через низку фірм володіє крохмальним заводом у Німеччині

СвітКатерина Чурилова, 24 січня 20185950
В українській декларації про доходи у президента також немає згадки про завод у ФРН

Президент України Петро Порошенко та його бізнес-партнери як кінцеві бенефіціари заводу в Німеччині не внесли своїх даних в німецький реєстр прозорості компаній. Про це йдеться у статті на сайті DW.

Торік у Німеччині з'явився реєстр, в який німецькі компанії мали внести прізвища своїх кінцевих бенефіціарів. Як зазначається, йдеться насамперед про компанії, власники яких перебувають за кордоном і подекуди свідомо приховують свою власність за офшорними фірмами.

Як відомо, у складі агрохолдингу Петра Порошенка «Укрпромінвест-Агро» з 2011 року у місті Ельстерауе на сході Німеччини працює завод з виробництва крохмалю. Кінцевими власниками заводу є компанії з Кіпру та Британських Віргінських Островів, оформлені через Interstarch GmbH. Власником міноритарної частки Interstarch GmbH є «Інтерстарч-Україна», що входить в холдинг Петра Порошенко «Укрпромінвест-Агро».

Відповідно до німецького закону про відмивання грошей компанія повинна була до першого жовтня 2017 року внести прізвища своїх бенефіціарів до реєстру прозорості. За даними реєстру, українські інвестори не внесли до нього ніякої інформації, порушивши німецький закон про боротьбу з відмиванням грошей.

Згідно із законом Німеччини, бенефіціаром може вважатися не лише власник істотної участі (понад 25 відсотків), але і особа, яка «здійснює контроль над підприємством у спосіб, який можна прирівняти до цього».

Ключовим критерієм визначення кінцевого бенефіціара в таких випадках, як пояснюють юристи, є вплив особи на призначення керівних органів підприємства. Враховуючи, що контроль над підприємством мають менеджери холдингу Порошенка (так, наприклад, власником кіпрської компанії, на яку зареєстрований завод називає себе Сергій Зайцев, багаторічний топ-менеджер концерну «Рошен») президент, вочевидь, є бенефіціаром, відповідно до законодавства.

Аналогічні визначення бенефіціарних власників міститься і в українському законодавстві. Тим не менше, в українській електронній декларації Петра Порошенка даних про те, що він є бенефіціаром німецької компанії, також немає.

За порушення вимог щодо повідомлення бенефіціарів німецьким законом про боротьбу з відмиванням грошей у Німеччині передбачений штраф до ста тисяч євро. А у випадку повторного порушення – до мільйона євро.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук