Двох суддів, які приймали рішення проти майданівців, відсторонили від роботи

Зокрема, суддя Дніпровського райсуду Києва Неля Ластовка отримала рекомендації на звільнення за неправосудне рішення стосовно активіста

Суддю Дніпровського райсуду Києва Нелю Ластовку та суддю Вишгородського райсуду Київської області Володимира Підкурганного тимчасово відсторонили від обов’язків.Про це повідомляє Вища рада правосуддя.

Судді вважаються тимчасово відстороненими від здійснення правосуддя без ухвалення Вищою радою правосуддя окремого рішення.

Строк дії відсторонення судді від здійснення правосуддя – до ухвалення Вищою радою правосуддя рішення (ВРП) про його звільнення з посади чи скасування рішення Дисциплінарної палати.

16 червня 2016 року ВРП відкрила дисциплінарну справу стосовно судді Ластовки, оскільки 23 січня 2014 року вона позбавила права керування транспортом на 4 місяці водія за поїздку 29 грудня 2013 року до «Межигір’я», де жив Віктор Янукович.

Стосовно Підкурганного аналогічну дисциплінарну справу відкрили 15 вересня 2016 року, бо він, за словами заявника, «прийняв рішення про накладення адміністративних стягнень на осіб, які були учасниками масових акцій протесту» впродовж 2013-2014 років.

Як зазначає профільне видання «Судово-юридична газета», 23 січня 2014 року Ластовка позбавила прав на керування транспортним засобом на чотири і шість місяців трьох осіб, які, за версією ДАІ, відмовилися зупинитися на вимогу інспекторів ДАІ 29 грудня 2013 року під час автопробігу в резиденцію «Межигір’я». Предметом розгляду Дисциплінарної палати стала заява одного з водіїв - киянина Євгена Кузьмінського, якого Ластовка позбавила прав на чотири місяці.

Доповідач у дисциплінарній справі Алла Олійник заявила, що рішення Ластовки не було належним чином мотивоване, а протокол і рапорт ДАІ містили протиріччя, причину яких суддя не з'ясувала. Наприклад, рапорт і протокол ДАІ містили різні адреси вчиненого Євгеном Кузьмінським правопорушення. Тому Олійник вирішила, що в рішенні судді вбачається порушення презумпції невинуватості.

На свій захист Ластівка визнала, що документи ДАІ дійсно містили неточності, але зазначила, що в судовому засіданні зробила все можливе для об'єктивного розгляду справи.

У підсумку третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя прийняла рішення рекомендувати суддю Нелю Ластовку до звільнення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук