Екс-командувач Внутрішніх військ повідомив, коли задіяв спецпідрозділ «Омега» на Майдані

Колишній командувач Внутрішніми військами України Станіслав Шуляк

Колишній командувач Внутрішніми військами України Станіслав Шуляк віддав наказ задіяти на Майдані підрозділ «Омега» 18 лютого 2014 року. Про це він сказав під час допиту у Святошинському суді Києва в режимі відеозв’язку у справі про вбивства на Майдані.

«18 лютого, після того, як загинули п’ять співробітників Внутрішніх військ від вогнепальних поранень, несумісних з життям, мною було прийняте рішення задіяти підрозділ «Омега» для створення резерву на випадок подальшого застосування вогнепальної зброї протестувальниками, щоб це припинити», – сказав він.

За його словами, ці підрозділи «Омеги» перебували у тилу військ і були постійно з вогнепальною зброєю, тому не потребували наказу на її застосування.

«Мною не віддавався такий наказ, тому що він не потрібен. Дії правоохоронців визначаються законом. У тому числі і застосування спецзасобів», - сказав Шуляк.

Колишній командувач Внутрішніми військами сказав, що смертельні поранення правоохоронці вперше отримали 18 лютого.

«Загинули як працівники ВВ, так і працівники МВС», – сказав він.

«За зовнішніми ознаками характер поранень свідчить, що вони були нанесені з близької відстані, можливо, короткоствольної зброї, тобто з пістолета», – сказав Шуляк.

Він заявив, що не знає, хто стріляв у силовиків.

Разом з тим він заявив, що його не повідомляли про введення режиму антитерористичної операції 18 лютого 2014 року.

«Мені як керівнику Внутрішніх військ ніяких розпоряджень ні в усному, ні в письмовому вигляді про даний захід не надходило», – сказав Шуляк.

Також Шуляк під час допиту заявив, що усі правоохоронці виконували свій службовий обов’язок.

«Ми виконували свої службові обов’язки», - сказав він, і додав, що суд повинен визначити провину, якщо силовики під час подій на Майдані перевищили свої повноваження.

Шуляк заявив, що під час протистоянь на Майдані загинули 23 правоохоронці, а 932 отримали поранення.

Він також сказав, що контактував із тодішнім президентом Віктором Януковичем і міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком «виключно у межах службових повноважень».

Нагадаємо, Станіслав Шуляк – свідок у справі відносно п’яти колишніх бійців «Беркута», яких звинувачують у причетності до масових розстрілів на вулиці Інститутській в лютому 2014 року.

Як відомо, у понеділок у цій справі також за допомогою відеозв’язку протягом шести годин відбувався допит екс-президента Віктора Януковича. Він заявив, що не знає, хто дав наказ під час Євромайдану видати правоохоронцям вогнепальну зброю.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук