Експерт пояснив, що дає Україні перемир'я на Донбасі

Суспільство30 квітня 201516821

Хитке перемир'я на Донбасі і примус ДНР і ЛНР до виконання Мінських угод в рамках роботи тристоронньої контактної групи дає Україні шанс провести реформи, заручитися міжнародною фінансовою підтримкою, а також підвищити потенціал української армії

Про це заявив політолог, експерт з міжнародних відносин Олег Грицаєнко в ході круглого столу «Ситуація на Донбасі: чи потрібен «третій Мінськ»?», який пройшов 30 квітня у Києві, передає Еспресо.TV.

Політичний експерт зазначив, що непрямим результатом мінських угод і перемир'я на Донбасі є надання Україні критично необхідної фінансової допомоги.

«Ми фактично подвоїли за цей час наш золотовалютний запас, прийняті важливі рішення на користь України за кредитами МВФ. Та допомога, яка заявлена: від МВФ - $17 млрд, від Японії - $1,8 млрд, від США теж мільярди – ці цифри прозвучали на тлі перемир'я, на тлі роботи тристоронньої контактної групи. Якби сьогодні на нашій території йшли повномасштабні бойові дії всіх цих рішень могло б не бути. Крім того, не можна одночасно вести війну і проводити реформи. Завдяки «Мінську» фокус уваги сьогодні частково переключений і на внутрішню політику, і на реформи. Так, питань до темпів реформ дуже багато, але в місяці, що минули з початку лютого, реформи реально прискорилися», – заявив Олег Грицаєнко.

Він також вважає, що важливо також спостерігати за тенденціями, які відбуваються в Російській Федерації.

«Щодо Росії тривають санкції, триває відсікання Росії від джерел кредитів, її борги накопичуються, реструктуризувати їх нічим. Триває звуження середнього класу. Незважаючи на всю пропаганду, відбувається поступове падіння рейтингу Путіна. І найголовніше для нас – зростає невдоволення і посилюється розкол в елітах, і він виходить на зовнішній рівень», – заявив політолог.

Грицаєнко також заявив, що цілі Кремля щодо України за останні місяці не змінилися – Москва як і раніше націлена на руйнування української державності. «Щоб зрозуміти логіку Росії, потрібно зрозуміти, що відбувається в головах політиків, які приймають рішення. В їх головах ескалація військових дій робить більш імовірним розвал України», – вважає експерт.

«Для нас висновок такий: кожен день цього перемир'я, кожен день роботи тристоронньої контактної групи, кожен день роботи нашого представника в цій групі Леоніда Кучми, кожен день роботи нашої дипломатії, нашого президента [Порошенка] на дипломатичній ниві – це шлях до виходу з кризи. Тому тристороння група повинна працювати, вона повинна приносити результат. «Мінський формат»  працює, і навіть такі питання, як обмін полоненими, відведення  важких озброєнь, не зважаючи на всі проблеми, зрушуються з мертвої точки», - сказав Грицаєнко.

Політолог також прокоментував новину про заміну представника Росії в рамках роботи тристоронньої контактної групи Михайла Зурабова  на посла з особливих доручень МЗС РФ Азамата Кульмухаметова.

«Росія відчуває себе дуже незручно і некомфортно в цьому форматі. З одного боку, робота тристоронньої контактної групи відбувається під егідою ОБСЄ, з іншого боку - і російський представник, представники самопроголошених республік змушені мати справу з достатньо жорстким і досвідченим переговірником від України – Леонідом Кучмою. Але Росія змушена брати участь у роботі цього переговорного майданчику. Я думаю, що заміна посла і є символом тієї незручної позиції, в яку потрапила Російська Федерація і ті люди, які представляють маріонеткові уряди на Донбасі. За багатьма відгуками, новий російський представник є також жорсткою і безкомпромісною фігурою, і в певному сенсі – це реакція на невдалі спроби вибити Кучму з цих переговорів і замінити його більш зручним для Кремля людиною. Та кампанія, яка була розгорнута проти Кучми, в тому числі і в російських ЗМІ, не дала результату, і сьогодні Кремль вдався до іншого маневру - зробити несподівану заміну свого спецпредставника», - вважає експерт.

«Все це говорить про те, що стратегія України – правильна. Але з іншого боку, ми повинні розуміти обмеженість цього формату. Він не призведе до тривалого миру, оскільки величезна кількість речей залежить від рішень, прийнятих у Москві на рівні вищого політичного керівництва», – пояснив Грицаєнко.

Політолог також зазначив, що завдяки лютневим Мінським угодам Україна зберегла сотні життів українських солдатів і мирних жителів. «Ми відвикли від ситуації, коли наші щотижневі втрати вимірюються десятками, а часто й сотнями людей. І я думаю, що як раз в цьому і полягає мірило ефективності і мінського формату, і робочої групи, і дій нашої дипломатії, і всього мирного процесу загалом», – підсумував експерт.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Georgy Charnetsky 30 квітня 2015, 18:59

  Решения Москвы зависят от того почем баррель нефти, и пожалуй больше ни от чего. Ну а реформы не пойдут никуда пока наши крысы не покинут наш корабль. Ну а когда крысы покидают корабль всем известно. Практически чтобы подняться по полной программе Украине нужно упасть на самое дно. Жаль только что долги детям останутся.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук