Електронні петиції. Пряме народовладдя – міф чи реальність?

БлогиРоман Кізима , 6 квітня 2016
Роман Кізима
Депутат Львівської обласної ради

29 березня цього року Львівська обласна рада нарешті прийняла, не побоюсь цього слова, революційне рішення про електронні петиції для мешканців Львівської області. Тепер кожен мешканець зможе ініціювати проекти рішень, які будуть обов’язковими для розгляду на сесіях ради. Авторами даного проекту виступали аж троє (!) депутатів, серед яких і ваш покірний слуга. На комісії з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, свободи слова та антикорупційної політики нам вдалося об’єднати усі проекти і створити єдиний і універсальний документ.

Згідно з прийнятим рішенням, для того, щоб петиція потрапила на розгляд сесії облради, потрібно протягом трьох місяців зібрати всього лише 1000 (одну тисячу) підписів. Після цього текст петиції розглядається профільною комісією і уже як проект рішення виноситься на сесію.

Жителі міст і сіл Львівщини отримали реальну можливість пропонувати свої проекти рішень на розгляд Львівської обласної ради. Притім, варто відзначити, що попри  певний спротив деяких депутатів, вдалося зберегти мінімальну планку для реалізації петиції – усього 1000 електронних підписів. Це дуже мало, враховуючи, що, наприклад, петиція до Львівської міської ради повинна набрати також 1000 підписів. Також максимально спрощено процедуру формування петиції, усунуто можливості для її ігнорування депутатами.

Тепер дуже важливо популяризувати інформацію про петиції до Львівської обласної ради як дієвий інструмент, що дозволяє жителю області вирішувати важливі для свого населеного пункту або області загалом проблеми, а також висловлювати свою позицію з різних питань.

Така ініціатива нашої обласної ради повинна стати позитивним прикладом для інших місцевих рад області та України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук