Електрострумом по кишені
Суспільство

Електрострумом по кишені

З 1 червня зростуть тарифи на електроенергію на 10-40%

Ольга Карабан, 29 травня 2014 1496 1
фото ZAXID.NET

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) з 1 червня 2014 року підвищила тарифи на електроенергію для побутових споживачів на 10-40% залежно від обсягів її споживання, повідомила прес-служба НКРЕ.

Зміна тарифів закріплена постановою НКРЕ № 749 від 23 травня 2014 року, але рішення набуде чинності тільки після державної реєстрації постанови в Міністерстві юстиції.

Скільки платитимемо за світло

Максимальне зростання тарифів на електроенергію для населення на 40% торкнеться тільки тих, хто споживає понад 800 кВт-год на місяць.

За розрахунками комісії, запропоноване підвищення тарифів призведе до збільшення місячних витрат на оплату електроенергії в таких обсягах: за умови споживання на місяць 50 кВт-год - на 1 грн, 150 кВт-год - на 4 грн, 300 кВт-год - на 12 грн, 500 кВт-год - на 23 грн, 800 кВт-год - на 40 грн, 1000 кВт-год - на 116 грн.

У прес-службі зазначають, що станом на 1 травня 2014  року населення оплачувало лише 24% фактичних витрат на виробництво, передачу та постачання електроенергії. Різниця в тарифах для населення між встановленим та економічно обґрунтованим рівнем покривається всіма іншими не побутовими споживачами, зокрема, бюджетними організаціями, с/г виробниками, транспортом, промисловими споживачами тощо.

"У зв'язку з цим роздрібні тарифи на електроенергію для побутових споживачів України є фактично завищеними, внаслідок чого постійно збільшується кінцева ціна на всі їх товари та послуги (більшість продуктів харчування, промислових виробів, побутових та інших послуг, в яких питома вага електроенергії займає значну частку)", - зазначили в комісії.

Раніше Кабінет міністрів постановою від 21 травня 2014  року рекомендував НКРЕ з 1 червня встановити нові тарифи для населення, зокрема, дозволивши підвищити мінімальні тарифи (першого блоку) до 23,7 коп. за кВт-год для квартир з електроплитами і до 30,84 коп. за кВт-год без плит, що на 10% більше від нинішніх тарифів.

Нагадаємо, з 1 травня в Україні набула чинності постанова НКРЕ від 3 квітня 2014 року № 420, згідно з якою підвищуються ціни на газ для населення на 40%.

Також з 1 липня зростуть тарифи на тепло - на 25-40%.

Як раніше заявляв прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, уряд змушений підняти ціни на енергоносії, оскільки попередні тарифи призвели до накопичення боргів НАК «Нафтогаз» (сума боргів - 33,4 млрд грн), який опинився на межі банкрутства. Підвищення тарифів на газ для населення було також однією з основних умов МВФ для надання Україні кредиту.

Востаннє ціни на газ підвищували у 2010 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук