«Енергоатом» формує резервний фонд ядерного палива закупленого у Швеції

ЕкономікаРоман Ганкевич, 27 квітня 20172740
Westinghouse спеціально розширив своє виробництво для задоволення потреб українських АЕС

ДП НАЕК «Енергоатом» в поточному році має намір закупити шість партій ядерного палива Westinghouse. Частина поставок піде в резерв, пише видання «Енергореформа», посилаючись на президента НАЕК Юрія Недашковського.

«Шість партій ми плануємо цього року закупити. Швидше за все, частина піде в резерв, оскільки у нас постійно зміщуються графіки ремонтів, плюс один з блоків, на який ми закуповуємо, стає на продовження терміну ремонту служби. Тому може статися, що ми закупимо більше, ніж завантажимо, але це в межах однієї партії», - сказав голова НАЕК.

За словами тимчасового президента і виконавчого директора Westinghouse Electric Company Хосе Еметеріо Гутьєрреса, компанія постачатиме в Україну по шість завантажень до 2020 року. «Принаймні, так прописано в нашому контракті», - наголосив Гутьєррес.

Директор Westinghouse нагадав, що його компанія розширила потужності з виробництва ядерного палива на заводі в Швеції для реакторів типу ВВЕР, що дозволило Україні збільшити диверсифікацію поставок. «Також ми інвестували в наш завод у США, щоб він міг поставляти деталі на шведський завод. Загалом ці інвестиції становили $20 млн. Тепер ми готові поставляти більше палива в Україну, але остаточне рішення, чи купувати більше палива Westinghouse, - за українським урядом», - наголосив він.

Нагадаємо, з метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських АЕС «Енергоатом» спільно з компанією Westinghouse у 2000 році почав реалізацію проекту кваліфікації ядерного палива цієї фірми. У березні 2008 року «Енергоатом» уклав з Westinghouse Electric Sweden комерційний контракт на забезпечення паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС України з реакторами типу ВВЕР-1000 у 2011-2015 рр. У 2014 році сторони домовилися розширити і продовжити контракт до 2020 року.

Слід зазначити, що згідно з контрактом, планується поставляти паливо на два з трьох блоків на Южноукраїнської АЕС і чотири з шести блоків на Запорізькій АЕС. «Енергоатом» також має опцію розширити поставки крім цих станцій на Хмельницьку та Рівненську АЕС, кожна з яких має по два блоки ВВЕР-1000.

До слова, у 2016 році Україна закупила ядерного палива на майже на $549 млн, у тому числі російського виробництва - на $387 млн, а шведського - на $162 млн.

Примітно, що наприкінці березня американська компанія Westinghouse розпочала процес банкрутства, однак її керівники запевнили, що гарантуватимуть постачання ядерного палива для українських АЕС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук