Енергоефективні школи: кращий партнерський проект в Україні
Освітня програма ДТЕК «Енергоефективні школи» перемогла в конкурсі Глобального Договору ООН в номінації «Планета». Змагалися 36 компаній з України та Білорусі.
Переможців визначали європейські експерти, представники Глобального договору ООН з України, Швейцарії та Лівану.
Тетяна Сахарук, Голова Глобального договору ООН в Україні: «Ми дивилися, наскільки інноваційним є проект, наскільки велику кількість людей він покриває і який його внесок у соціально-економічний розвиток громади. «Енергоефективні школи» охоплюють величезну кількість молодих людей, які здатні змінювати країну на краще. Завтра, коли вони стануть дорослими людьми, зможуть застосувати свої знання з енергоефективності».
Проекту Енергоефективні школи шість років, у цьому навчальному році майже 1000 шкіл із 23 областей України бере у ньому участь. У Добротвірській школі, цього року до проекту залучили сім учнів. Сьогодні ж знання з енергоефективності учні здобувають інтерактивно.
Зокрема, учні мають доступ до спеціальної програми, в якій викладено теоретичний матеріал. Наприклад, як працює ОСББ чи як поводитись із різними відходами. Після засвоєння цієї інформації учні здають тест, за який отримують бали. Ці бали можна обміняти на «гроші», які пізніше можна вкладати у створення віртуального будинку.
Розповідаючи про проект «Енергоефективні школи. Нова генерація» Василь Нецик, директор Добротвірської школи наголошує, що учні вивчають шляхи вдосконалення та економії коштів у житлово-комунальне господарство, адже за енергію треба буде платити, причому з кожним роком все більше.
У своїх віртуальних домівках школярі запроваджують джерела альтернативної енергетики, встановлюють теплоощадні вікна тощо. Сьогодні вони вже навіть втілюють отриманий досвід у життя.
«Я порадила своїм батькам наклеїти ізоляційну плівку за батареї, адже вона зберігає тепло. І це дуже економно», – ділиться Діана Солудчик, учениця Добротвірської школи.
Так, класи у школі Добротвора облаштовані тепловими екранами позаду батарей, вуличне освітлення також стало економним, як і внутрішнє – завдяки енергоощадним LED-лампам. Це дозволяє заощадити 30 тисяч гривень на рік.
«Недавно ми ходили в один із під’їздів нашого будинку. Де утеплювали батареї, поприбирали, тобто показали, як можна самостійно робити якісь дії для покращення умов, в яких ми живемо», – розповідає Ірина Палійчук, вчитель інформатики Добротвірської школи.
Вже наприкінці грудня, серед команд з усієї країни, які беруть участь у проекті, оберуть найкращу та нагородять премією. До прикладу, у 2014 році переможці отримали 40 тисяч гривень за перше місце та 25 тисяч гривень за друге і третє місця. Отже, такі проекти компанії ДТЕК виводять нашу країну на новий рівень енергоефективності та стають прикладом для інших держав.