Естонія штрафуватиме роботодавців, які експлуатують українських заробітчан

Наразі в країні офіційно працюють майже 19 тис. іноземців, з них 15 тис. — українці

Міністерство внутрішніх справ Естонії розробило пакет законодавчих поправок для боротьби з нечесними підприємствами, які експлуатують робітників з третіх країн. У цій країні нині більшість заробітчан становлять українці. Про це повідомила «Європейська правда» з посиланням на ERR.

Згідно з чинним законодавством, нині роботодавець повинен платити іноземному працівникові зарплату, не меншу від середньої в країні – тобто щонайменше 1310 євро на місяць. Однак, за даними МВС, так роблять далеко не всі підприємці. Відбуваються і інші порушення, наприклад, пов'язані з реєстрацією працівників.

Законодавчі поправки, які 17 липня були спрямовані на міжвідомче узгодження, передбачають, що на фірми, які не виконують всіх зобов'язань згідно із законом, з боку держави чекають серйозні санкції. Максимальний розмір штрафу – 64 тис. євро.

Обіцяє естонська влада також посилити контроль за підприємствами, зокрема на стадії розгляду клопотань про видачу іноземним працівникам дозволу на короткострокову роботу в Естонії. Якщо нині посадовці витрачають на це 10 днів, то вже з 1 вересня, якщо поправки набудуть чинності, цей термін збільшать до 15 днів. Зміна необхідна, щоб чиновники могли ретельніше вивчити клопотання.

Станом на 15 липня цього року право на короткострокову роботу в Естонії отримали 18 993 іноземці. Більшість дозволів (14 913) отримали громадяни України.

До слова, у Чехії зростає кількість нелегальних мігрантів з-поза меж Євросоюзу. Найчисельнішою групою нелегалів є українці, які становлять 80%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук