Фасади будинків в історичному ареалі Львова перевірять на аварійність

У Львові розміщено понад 2400 будинків-пам'яток архітектури

Фасади історичних будівель Львова планують перевірити на аварійність. Про це повідомили у понеділок, 14 січня, під час засідання виконкому, інформує Львівська міська рада.

Таке рішення мерія прийняла після того, як минулого тижня із будівлі 1-ї міської поліклініки на вул. Руській, 20 на тротуар обвалилась частина гіпсової ліпнини.

«Треба провести обстеження будинків і з'ясувати, які елементи на цих фасадах є аварійні. Маємо випадок, який трапився на вул. Руській. Тому такі речі треба перевірити», – прокоментував Геннадій Васьків, в.о. міського голови Львова, в.о. заступника міського голови з містобудування.

Як зазначила Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища, сьогодні у місті є понад 2400 будинків-пам'яток архітектури, втім, обвали окремих елементів трапляються не лише в будинках-пам'ятках архітектури.

«Елемент, який впав на вул. Руській, не виглядав аварійно. Треба брати вишку і кожен фасад почергово обстежувати, щоб уникнути аналогічних обвалів», – наголосила Онищенко.

Водночас Сергій Бабак, заступник міського голови з питань житво-комунального господарства, закцентував, що перевіряти будинки на аварійність мають спеціалізовані органзіації, які мають відповідні ліцензії. Бо, з його слів, районні організації цього не зроблять.

Відтак, питання щодо обстеження фасадів будинків в історичній частині Львова мають розглянути у мерії під час окремої наради. Коли саме відбудеться нараді, не повідомили.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук