Феміністки організували нічний марш у Львові

Близько двох десятків учасниць феміністичного руху у Львові пройшли нічним маршем у центральній частині міста. Акцію під назвою «Право на ніч – в добі немає часу для насилля» організували, щоб привернути увагу суспільства до насильства над жінками на вулицях у темну пору доби.

«Акція направлена проти насильства на вулицях міста і проти виправдання цього насильства фразами «А що вона там робила вночі?». Ми знаємо, що щодня до українських правоохоронних органів надходить в середньому одне повідомлення про зґвалтування, – розповіла ZAXID.NET одна з організаторок акції, учасниця ініціативи «Феміністична майстерня» Анна Хміль.

«Розслідування та покарання насильників є неефективні, адже працівники правоохоронних органів такі злочини не сприймають серйозно, вигадують, що ніби таким способом жінка хоче помститися своєму партнерові. Жертва насильства відчуває приниження в суспільстві», – вважає одна з організаторок акції.

Марш розпочався 0 20:00 на площі Ринок, проходив біля Головного управління Національної поліції у Львівській області та завершився поблизу парку імені Івана Франка. Маршрут організатори обирали не випадково.

«Оперу» ми обрали через те, що хотіли показати, що культура в місті часто не розвивається через те, що люди вночі бояться виходити на вулицю. Наприклад, якщо вистава чи сеанс кіно починається о дев’ятій годині вечора, то жінки не підуть туди самі, бо будуть боятися повертатися додому», – зазначила Анна Хміль.

Навпроти управління поліції на вулиці Григоренка учасниці маршу зачитали заяву з вимогою створити спеціальне відділення протидії гендерному насиллю, де були б кваліфіковані працівники, які вміли б говорити з жертвами насилля. У робочий день представники «Феміністичної майстерні» віднесуть цю заяву керівництву львівської поліції.

Завершився марш поблизу парку імені Івана Франка. Місце вибрали через те, що паркові зони найменш освітлені і, на думку феміністок, через це жінки бояться гуляти в парках у післяробочий час.

Додамо, що подібну акцію для того, щоб привернути увагу до проблем жінок, феміністки огрганізували 8 березня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук