Філарет заявив, що Помісна церква отримає всю нерухомість УПЦ (МП)

Після надання автокефалії Єдиній українській помісній православній церкві їй передадуть всю власність Московського патріархату. Про це в інтерв'ю заявив предстоятель УПЦ КП, патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Відповідаючи на питання про подальшу долю церковної нерухомості Московського патріархату після отримання автокефалії, Філарет заявив, що насправді ніякої власності Московський патріархат в Україні не має.

За його словами власність церкви в Україні є власністю української церкви, зокрема та сама Києво-Печерська лавра і Почаївська лавра. Свою власність Україна передала в користування українській церкві Московського патріархату, але після автокефалії нерухомість повернеться назад.

«Але коли буде тут українська церква визнана, то Лавра – і одна, і друга – будуть передані українській церкві. Бо це є українська святиня. І Росія, і Московський патріархат ніякого відношення до цих святинь не має. А ті парафії, які побудували, і свої храми за свій кошт, то це є власність цих парафій, а не Росії. Тому Росія тут своєї власності церковної не має», - заявив Філарет.

Раніше Філарет заявляв, що Вселенський патріарх Варфоломій надасть Україні томос про автокефалію, коли всі помісні церкви будуть поінформовані про такий намір, тобто без їхньої безпосередньої згоди.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук