До приватизації держпідприємств планують допустити інвесторів з офшорним капіталом

ЕкономікаРоман Ганкевич, 14 грудня 20172411
Максим Нефьодов, перший заступник міністра економіки

Фонд державного майна України та Міністерство економічного розвитку і торгівлі розробили законопроект, який встановлює нові правила продажу державних об’єктів. Він передбачає допуск до приватизаційного процесу учасників, 50% статутного капіталу яких оформлено в офшорних зонах, і не вимагає розкриття бенефіціарів цієї частки. Про це йдеться в програмі «Гра Слів» (проект Bihus.info та 24 каналу).

Розробники законопроекту наголосили на необхідності розуміння, хто купуватиме українське підприємство. «Нам важливо розуміти, що цей фінальний власник немає російського капіталу, що цей власник сплачує податки і якщо це фізична особа, то вона може пояснити походження своїх коштів», - заявив Максим Нефьодов, перший заступник міністра економіки.

На думку Нефьодова, контролюючим органам достатньо бачити лише половину власників майбутнього покупця. «У нас офшори дуже сильно демонізовані. У свідомості кожного українця офшор це щось таке страшне, що краде кошти і якось там функціонує під покровом тайн. Це не так. Офшори, в класичному розумінні, це країни із нижчими податковими ставками, ніж, як правило, у великих країнах», - заявив він.

Виконувач обов'язків голови Фонду держмайна Віталій Трубаров зазначив, що офшори - це не є щось противправне. «Питання в тому, щоби ми, як держава, відслідковували, аби брудні гроші не заходили в нашу країну», - розповів він у програмі «Гра слів».

Верховна Рада підтримала законопроект з такою нормою в першому читанні, наразі його готують до другого. Віталій Трубаров зазначив, що на цьому етапі депутати ще можуть внести зміни у вказаний пункт, запропонований МЕРТ і ФДМ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук