Фонди при медичних закладах вимагають гроші за оплачені бюджетом послуги

СуспільствоІрина Знась, 11 липня 20145650

Часто в медичних закладах пацієнт змушений платити за послуги, які вже оплачено з бюджету. Про це заявив виконавчий директор ГО «Інститут аналітики та адвокації» Юрій Нестуля під час прес-конференції 11 липня, повідомила прес-служба фонду «Відродження». Організація презентувала результати моніторингу неформальних платежів у закладах охорони здоров’я, який було здійснено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Юрій Нестуля відзначив, що чималі кошти залучають завдяки примусовим «благодійним» внескам до фондів, які працюють при закладах охорони здоров’я. Дані дослідження свідчать: загальна сума таких неофіційних платежів може дорівнювати бюджету міста на медицину.

Експерти навели приклад Полтави, де мешканці міста сплатити за лікування 120 млн грн у вигляді неофіційних платежів (подяки чи хабарі лікарям). З них 16,5 млн грн становили «благодійні» внески до лікарняних фондів, з яких лише 2,6 млн грн дійшло до лікувальних закладів.

Оприлюднення цих даних дало змогу активістам припинити цю практику – один фонд припинив роботу, а одна з лікарень почала звітувати про надходження та витрати коштів.

«Люди розуміють, що бюджет медицини в Україні є дефіцитним і потребує додаткових джерел фінансування. Та мало кому спадає на думку, що деякі люди набивають власні кишені, користуючись низьким рівнем поінформованості населення щодо елементарних прав», – зауважив Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук