Фотографії Львова посіли перше місце у спецномінації конкурсу «Вікі любить пам’ятки»
Журі відібрало найкращі світлини 2020 року у спеціальній номінації «Via Regia Ukraine»
У межах конкурсу «Вікі любить пам’ятки» вперше організували спецномінацію «Via Regia Ukraine» (Королівський шлях), під час якої відібрали найкращі фото 2020 року. На конкурс подали близько 7 тисяч світлин. Перше місце посів фотограф Максим Присяжнюк із світлинами Львова і Києва.
У конкурсі взяли участь фотографії пам’яток 11 міст на символічному шляху Via Regia в межах України — у Дубні, Рівному, Острозі, Львові, Бродах, Городку, Луцьку, Володимирі-Волинському, Радомишлі, Житомирі та Києві. Журі відібрало найкращий знімок з кожного міста та обрало 1-3 місця.
Перше місце у спецномінації «Via Regia Ukraine» посів фотограф Максим Присяжнюк із чотирма світлинами Києва та Львова. Наше місто представили фото Вірменського собору та святого Юра. Знімок собору Юра також переміг у номінації найкраще фото Львова. Дві інші роботи Присяжнюка зображали пам’ятник князю Володимиру та будівлю інституту шляхетних дівчат у Києві.
Друге місце віддали автору Руслану Грибюку за фото вітряка зі скансену в Пирогові (Київ). Третє місце посіла Катерина Байдужа із фото замку Острозьких.
Усього на спецномінацію конкурсу різні автори надіслали понад 700 світлин Львова. Загалом на конкурс подали фото майже 7 тис. пам’яток з цих 11 міст. Львівщину представили також фото Городка та Бродів.
«Вікі любить пам’ятки» — міжнародний конкурс фотографій пам'яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. Via Regia — історичний торговий шлях, який проходив через території сучасної України, Білорусі, Литви, Польщі, Німеччини, Бельгії, Франції та Іспанії. В 2005 році Рада Європи визначила цей маршрут своїм «великим культурним шляхом». Культурний проект має за мету популяризацію історичних місць і культурних цінностей, розвиток нових напрямків туризму, виявлення невідомих об'єктів культурної спадщини. В 2011 році до проекту приєдналася культурні заклади Київської, Житомирської, Рівненської, Волинської та Львівської областей.