Франція продовжила надзвичайний стан у країні на три місяці

СвітАндрій Стець, 20 листопада 20152400
Франція продовжила надзвичайний стан у країні на три місяці
Сенат Франції

Сенат Франції (верхня палата парламенту) у п'ятницю майже одноголосно підтримав рішення Національних зборів (нижня палата) і продовжив надзвичайний стан у країні на три місяці, повідомляє Укрінформ.

За таке рішення проголосувало 336 сенаторів, утрималося 12 парламентаріїв (11 комуністів та один представник французької партії «зелених»). Напередодні Національні збори також переважною більшістю проголосували за положення законопроекту, представленого урядом. Зокрема, за проект закону підняли руки 551 депутат, проти було лише 6 депутатів (по три особи від соціалістів та «зелених»), один депутата (соціаліст) утримався.

Таким чином новий закон доповнив та розширив існуючий з 1955 року закон Франції про надзвичайний стан. Положення закону дозволяють збільшити термін уведення надзвичайного стану з 12 днів до трьох місяців. Отже уведений 14 листопада опівночі НС після закінчення 12-денного терміну (з 26 листопада) буде продовжений ще на три місяці.

Крім того, НС буде поширено на заморські території та департаменти Франції: Гваделупу, Гайану, Мартініку, Реюньон, Майотту, Сен-Бартелон і Сен-Мартен.

Положення закону дозволяють міністру внутрішніх справ Франції давати дозвіл на розшук підозрюваних осіб без ордеру на це судової влади, при цьому до відома має бути поставлений прокурор. Виключення становлять парламентарії, юристи, судді та журналісти. Новий закон також збільшив термін перебування під домашнім арештом, а також увів обмеження щодо спілкування підозрюваних у терористичній діяльності та «узаконив» електронні браслети. У випадку порушення на зловмисника чекає суттєве підвищення штрафів.

Уряду також надається право на розпуск асоціацій та організацій, які  підбурюють до вчинення протиправних актів, помічені у серйозних порушеннях громадського порядку і які мають серед своїх членів осіб, що перебувають під домашнім арештом.

Разом з тим французькі парламентарії відхили поправку щодо уведення цензури преси, радіо та телемовлення. Зокрема, попередній закон від 1955 року передбачав створення  спеціального органу - Управління преси та радіо, яке мало би у випадку НС займатися цензурою ЗМІ. Разом з тим, новий закон легалізує можливість блокувати веб-сайти і соціальні мережі, які пропагують тероризм та підбурюють відвідувачів до скоєння терактів.

До цього повідомлялося про окремі пропозиції влади щодо продовження надзвичайного стану. 

Нагадаємо, увечері 13 листопада в Парижі відбулася серія терактів у різних районах міста. Спочатку сталися три вибухи біля Stade De France, де проходив матч Франція-Німеччина. Крім того, терористичні атаки сталися в п'яти інших місцях Парижа. Зокрема, терористи захопили і розстріляли заручників у театрі Bataclan.

Загалом у результаті нападів загинули 130 осіб, з них упізнали лише 103 людини. Ще більше 350 осіб отримали поранення в результаті терактів. Відповідальність за вчинення терактів в Парижі взяли на себе бойовики «Ісламської держави».

Сьогодні, 20 листопада, Франція внесла до Радбезу ООН проект резолюції щодо боротьби з «Ісламською державою».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук