Freedom House: Влада в Україні і далі контролює ЗМІ

Володимир Балита, 20 липня 201215033
Freedom House: Влада в Україні і далі контролює ЗМІ
ЗМІ

Впродовж наступних тижнів українське керівництво має зробити остаточний вибір – або і надалі утримувати за ґратами опозиціонерів і здійснювати подальшу централізацію влади, або показати світові, що країна справді хоче інтегруватися до Європи, провівши чесні парламентські вибори і припинивши вибіркове правосуддя, йдеться у звіті міжнародної організації Freedom House.

Звіт під назвою "Захищаючи українську демократію-2" організація оприлюднила у Вашингтоні.

Рік тому організація вже представляла документ щодо стану демократії в Україні. Нинішній звіт є результатом поновленого моніторингу, - повідомляє ВВС Україна.

За висновком організації, в Україні посилюється концентрація влади в руках президента Януковича і його родини, втім, за оцінкою експертів, громадянське суспільство не послабилось, а стало більш активним.

"Процеси в Україні впливають на динаміку розвитку в усій Євразії, цим пояснюється наша значна увага до України. До того ж, нинішні негативні процеси в Україні не є незворотними. Наша мета – привернути увагу української сторони до наших висновків", - наголосив один з авторів звіту, представник Атлантичної Ради США Деймон Вілсон.

За словами експертів, головними проблемами в Україні лишається вибіркове переслідування опозиції і корупція, водночас як зазначили автори звіту, в Україні менше скаржаться на втручання СБУ в роботу громадських організацій , що було більшою проблемою рік тому. За оцінкою Freedom House, серйозною проблемою залишається контроль владою в Україні мас-медіа, зокрема, телебачення.

Серед позитивів було названо, зокрема, ухвалення законодавства щодо неурядових організацій, закону про доступ до публічної інформації, розвиток нових енергетичних проектів та протидія зусиллям Росії інтегрувати Україну у Митний Союз.

Однак, за словами експертів, усі досягненні нівелюються на фоні того, що Юлія Тимошенко, Юрій Луценко й інші опозиціонери залишаються за ґратами.

"Дедалі більше розмов про застосування санкцій щодо України. Хоча ми не радимо це робити на цьому етапі, все ж сподіваємось, що ситуація з санкціями довкола Росії, та й сама можливість ухвалення санкцій стане "дзвоником" для українському уряду щодо того, що він прямує неправильним шляхом", - наголосив президент Freedom House Девід Креймер.

Відносно Росії цього тижня в Сенаті був здійснений ще один крок у напрямку остаточного ухвалення "списку Магнітського", який має на меті запровадити санкції проти російських чиновників, причетних до загибелі російського юриста Сєргєя Магнітського.

Санкції все ближче

У Сенаті США зареєстровано вже дві резолюції, які пропонують застосування санкцій щодо України. Таку ситуацію деякі американські експерти називають безпрецедентною. У травні сенатор-республіканець Джеймс Інхоф Клацнути запропонував проект резолюції, який закликає об'єднати міжнародні зусилля щодо звільнення Юлії Тимошенко та інших опозиціонерів.

Сенатор пропонує заборонити в'їзду до США українським посадовцям, в тому числі президенту Віктору Януковичу і генпрокурору Віктору Пшонці.

Цього тижня інший сенатор-республіканець Крістофер Сміт презентував свою резолюцію.

Вона закликає до відмови у видачі американських віз українським посадовцям, причетним до серйозних порушень прав людини, антидемократичних дій, таких як фальсифікації на виборах або корупція.

Обидва сенатори відзначають, що за президентства Віктора Януковича в Україні спостерігається регрес в демократичному розвитку і наголошують, що Заходу слід ретельно стежити, як будуть проведені парламентські перегони.

Представники українського влади наголошують, що забезпечать повний доступ спостерігачів до моніторингу перегонів.

Оцінюючи реальність застосування санкції проти України незалежний експерт у Вашингтоні Назар Холод наголошує, що від України, на відміну від Росії чи Білорусі, Сполучені Штати ще чекають позитивних змін.

Водночас тривожним сигналом, за словами експерта, є те, що всі, кого українське керівництво називає стратегічними партнерами - США, ЄС і Росія гостро висловилися проти політично мотивованого переслідування опозиції в Україні.

"Це дуже сильний сигнал для України, який свідчить про те, що українське керівництво втратило довіру союзників. Коли рік тому про санкції проти України лише несміливо дискутували на політичних форумах, то тепер такі плани набувають конкретних обрисів" - зазначає Назар Холод.

"Якщо українське керівництво не хоче почути сигналів від міжнародної спільноти, то принаймні воно повинно дослухатися до інстинктів самозбереження. Запровадження санкцій проти українського керівництва зруйнує усі плани українських чиновників безтурботно насолоджуватися життям", - додає експерт.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • ммм 20 липня 2012, 13:20

  Во-первых, СМИ контролируются во всех государствах мира. Недаром, когда кореспондент и телеведущий покритикова ли Обаму - их сразу выгнали с работы. А во-вторых, цензура должна быть. Без цензуры наши СМИ пишут и фальсификат и выдают желаемое за действительное, сплетни и все за что им заплатят без чести и совести!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Катя 20 липня 2012, 13:18

  Власть в любой стране должна контрлировать абсолютно все, особенно в такой стране, как наша.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • ivan 20 липня 2012, 13:18

  Реально в нас работаЕТЬ выродок - липидный кастрат (после паротита -свинки ну типа ткань в яйцах выродилась на жир - липиды) даки все рабочее место заклеил лозунгами Уля свободу не спинити и т.д.,а сам в 30 градусную жару с застегнутой верхней пуговицей ходит (грудь лысая - оволосение по женскому типу после свинки) и кстати бендеровец, а отец польский еврей людвигович. ГАСИ ОУНО-БЕНДЕРАСТОВ и подстилок !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук