«Газпром» вперше заявив про можливе розділення компанії

СвітАндрій Стець, 10 листопада 20174290

Керівництво російського монополіста компанії «Газпром» побоюється, що уряд РФ позбавить компанію ексклюзивного права на експорт газу по трубі, а також визнає можливість розділення компанії. Про це йдеться у проспекті до нового випуску єврооблігацій компанії.

«Проект Стратегії з розвитку енергетики в Росії до 2035 року (від 1 лютого 2017 року) передбачає збереження монополії на експорт трубопровідного російського газу, але немає впевненості в тому, що ексклюзивне право компанії в майбутньому не буде скасовано, або наш бізнес або операційна діяльність не будуть реорганізовані будь-яким іншим чином», – йдеться в документі, пише російське видання «Ведомости».

Відповідне рішення може бути прийнято урядом Росії, уточнюється в проспекті.

Видання також зазначає, що ризик втрати монополії на експорт газу вже описувався кілька разів на проспектах до євробондів, а ось можливість реорганізації згадана Газпромом вперше.

Крім того, як зазначає інше російське видання «Комерсант», питання поділу «Газпрому» було піднято головою Федеральної антимонопольної служби Ігорем Артем'євим ще у 2015 році.

При цьому, міністр енергетики Олександр Новак та президент «Роснефті» Ігор Сечин тоді заявили, що питання виділення транспортної компанії з Газпрому потребують додаткового опрацювання. В свою чергу, в Мінекономіки РФ виступило проти поділу компанії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук