Генконсульство Угорщини в Ужгороді самовільно встановило пам’ятник короні Іштвана

Корона Святого Іштвана вважається одним з ключових символів угорської державності

СуспільствоВолодимир Пиріг, 20 березня 201921061
Пам’ятник короні Святого Іштвана – це міні-скульптурка. Генконсульство встановило її на плиті за межами своєї території

У вівторок, 19 березня, в 13.00 годині, біля споруди Генерального консульства Угорщини в Ужгороді відбулося відкриття пам'ятника одному з ключових символів угорської державності – короні Святого Іштвана.

Як повідомило «Закарпаття онлайн», пам’ятник встановлено перед огорожею, що окреслює територію генконсульства, тобто не на території Угорщини, а на території України. При цьому пам’ятник встановлено самовільно, без будь-яких звернень на адресу міської влади Ужгорода чи, тим більше, погоджень з боку відповідних служб.

Перших осіб влади Ужгорода чи області на відкритті помічено не було.

Пам’ятник має вигляд прямокутного стовпа з чорного полірованого каменю, на якому виключно угорською мовою, навіть без дублювання українською, зафіксовано осовні історичні віхи, що стосуються предмету вшанування.

Зверху на камені встановлено бронзову міні-копію корони Святого Іштвана на подушці – так, як ця угорська реліквія експонується нині в споруді парламенту Угорщини в Будапешті.

Зверху на камені встановлено бронзову міні-копію корони Святого Іштвана на подушці (фото Закарпаття онлайн)

Журналісти припускають, що, судячи з бронзового литва, автором міні-корони є колишній ужгородець, а віднедавна – громадянин Угорщини і мешканець Будапешта Михайло Колодко, який за підтримки та фінансування генконсульства Угорщини раніше вже встановив в обласному центрі Закарпаття мініатюрні скульптурки низки угорських діячів.

«Виготовлення і встановлення мініатюрного символу імперських амбіцій Угорщини раніше планувалося у вигляді диптиху “Наполеон і корона”, в якому обігрувалося непідтверджена історична версія про перебування корони Святого Іштвана на території Закарпаття – у Середньому та Мукачівському замку. Однак потім, після скандалу з цього приводу та втручання українських спецслужб скульптурку Наполеона було ототожнено з однойменним тістечком і встановлено окремо біля однієї з ужгородських пекарень. Другу частину композиції, як уже було сказано, без жодних погоджень було встановлено вчора біля угорської дипломатичної установи», – наголошується в публікації.

Нагадаємо, наразі стосунки між Угорщиною та Україною є загостреними через закон про освіту. Крім того, окремо ці стосунки загострила видача закарпатцям угорських паспортів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук