Генплан Львова передбачає житлову забудову на межі з Рясна-Руська і Лисиничами
«У Львові є великий дефіцит нових територій для будівництва багатоповерхових житлових будинків. У місті на 12 тис. га проживає 735 тис. населення. В Європі міста із такою кількістю населення мають у 4-5 разів більшу територію», - зазначив 31 травня під час брифінгу з приводу початку громадського обговорення відкоригованого генерального плану Львова начальник управління архітектури Львівської міської ради Юрій Криворучко.
Ю.Криворуко зазначив, що вирішувати проблему дефіциту територій для житлового будівництва відкоригованим Генпланом запропоновано у декілька способів. Зокрема пропонується втілювати концепцію «Великого Львова» - тобто спільного планування територій Львова та приміської зони, землі якої належать 27 самоврядним громадам.
У межах самого Львова пропонується розвивати малоповерхове житлове будівництво на територіях деградованих садово-городніх кооперативів, а вони, за словами Ю.Криворучка, разом охоплюють територію близько 1 тис. га. «Таких територій у Львові є близько 1 тис. га. Це - великий резерв. Ці кооперативи проходять приватизацію землі для садівництва, а потім проходять процедуру зміни цільового призначення на індивідуальне житлове будівництво. Це - масиви у районі вул. Пасічної, Личаківської, по вул. Брюховецькій, інші».
Відкоригований генплан передбачає формування й нових районів багатоповерхового житла. Як повідомив Ю.Криворучко, такі райони могли б сформуватися на межі Рясне-2 та земель Рясна-Руської сільради, на землях Лисинецької селищної ради, але для цього необхідно досягнути компромісу із місцевою владою.