Генпрокурор попросив «Інтерпол» поновити розшук екс-беркутівців, які розстрілювали Майдан

Штаб-квартира Інтерполу

Генеральний прокурор України Віктор Шокін звернувся до генерального секретаря Інтерполу Юргена Штока з проханням переглянути рішення про відмову в міжнародному розшуку колишніх українських високопосадовців та бійців спецпідрозділу міліції «Беркут». Про це в п'ятницю, 12 червня, повідомили у прес-службі Генпрокуратури.

Як зазначається, генпрокурор Шокін звернувся з листом до генерального секретаря Інтерполу Юргена Штока, в якому попросив переглянути рішення організації про відмову оголосити в міжнародний розшук колишніх посадовців і 19 бійців спецпідрозділу міліції «Беркут», яким інкримінується скоєння загальнокримінальних злочинів - умисних вбивств 39 протестуючих - через те, що їх кримінальне переслідування має нібито політичний характер.

Віктор Шокін підкреслив, що така позиція Інтерполу навряд чи виправдана з огляду на те, що, згідно з висновком як українського органу слідства, так і Міжнародної консультативної групи, створеної за розпорядженням генерального секретаря Ради Європи, співробітники спецпідрозділу міліції «Беркут» обґрунтовано підозрюються у скоєнні зазначених злочинів.

За словами генпрокурора, у кримінальних процесах проти колишніх чиновників і правоохоронців відсутні будь-які політичні мотиви, а відмова в міжнародному розшуку може призвести до того, що вони будуть уникати кримінальної відповідальності.

Шокін також додав, що така позиція Інтерполу не узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини, а також з офіційним відкриттям прокурором Міжнародного кримінального суду процедури попереднього вивчення ситуації в Україні у зв'язку із заявою Верховної Ради про встановлення винних у скоєнні злочинів проти людяності вищими посадовими особами держави, що призвело до особливо тяжких наслідків під час мирних акцій протесту.

«Враховуючи викладене, прошу Вас, шановний пане Шток, взяти до уваги зазначені вище обставини і переглянути рішення щодо відмови у здійсненні розшуку зазначених осіб», - йдеться в листі В.Шокіна.

Нагадаємо, раніше в Інтерполі відмовилися розшукувати низку чиновників та екс-беркутівців, які були причетними до режиму Віктора Януковича і кривавих заворушень під час подій Євромайдану.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук