Генпрокурор заявив про потребу змінити «закон Савченко»

Генпрокурор заявив про потребу змінити «закон Савченко»
Генеральний прокурор Юрій Луценко

Генеральний прокурор України Юрій Луценко виступив проти скасування «закону Савченко», але разом із цим – за його зміну, повідомив ТСН.

«Хочу вам сказати, як людина, яка знає цю проблеми зсередини: перебування в наших СІЗО є дійсно катуванням. Ба більше, скажу як людина, яка багато читає, що ця норма була скасована в СРСР «рік за два» в 1937 році, коли було зорганізовано ГУЛАГ і було надіслано інструктивні документи МВС. «Віднині скасовується рік за два в камері і скасовується умовно-добровільне звільнення після двох третин, як правило, умовного строку. І стимулювати рабів ГУЛАГу можна було виключно пайкою». З тих часів ця норма і загубилась. Зараз вона знову введена», – сказав Луценко.

Разом із тим Луценко вважає, що «закон Савченко» потрібно змінити.

«Я особисто як людина виступаю за те, щоб ця норма «рік за два» не поширювалась на тих, хто повторно вчинив злочин-рецидив і тих, хто вчиняє особливо тяжкий злочин проти особи, тобто зґвалтування, навмисне вбивство тощо», – сказав генпрокурор.

Зазначимо, суть закону Савченко полягає в тому, що суди зобов’язані враховувати засудженим кожен день, проведений в слідчих ізоляторах, як два дня відбуття покарання.

За даними ГПУ, станом на кінець квітня 2016 року згадуваний закон був застосований до близько 40 тис. осіб. Зокрема, були звільнені близько 5 тис. осіб, які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук