Деканоїдзе назвала «закон Савченко» одним із чинників зростання рівня злочинності в країні
Голова Національної поліції Україна Хатія Деканоїдзе пов'язує зростання злочинності в країні з дією так званого закону Савченко, який передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.
«На статистику впливає кілька чинників... Перше – це економічна та соціальна складова. Якщо люди стають біднішими, і економічний і соціальний чинник також погіршується, звичайно, це впливає на криміногенну ситуацію. Друге – це міграція зброї. Наприклад, коли зі східних регіонів йде в центральні і західні області, ми дуже боремося з цим, але, на жаль, є факт. І третє – якщо ми говоримо про статистику, то я думаю, що це вже досягнення, що реєструється абсолютно все. Статистика зросла після того, як ми запустили майже в усіх областях патрульну поліцію, тому що люди їм довіряють, і вони реєструють усе», – заявила Деканоїдзе 28 квітня в ефірі телеканалу «112.Україна».
Ще одним чинником зростання рівня злочинності голови Нацполіції назвала «закон Савченко».
«Четвертий чинник, який мене сильно хвилює як голову поліції. Хочу прочитати також статистику... вже 6 тис. людей звільнено з місць позбавлення волі згідно із законом Савченко», – повідомила вона.
Деканоїдзе наголосила, що серед звільнених є особи, засуджені за умисні вбивства, загалом їх 779; звільнених за умисні тяжкі тілесні ушкодження – 496 осіб; за розбійні напади – 1045; пограбування – 812; крадіжки – 1253; незаконний обіг наркотиків – 616 тощо.
«Це також не лише об'єктивний чинник, але це чинник, який впливає на злочинність», – констатувала голова Нацполіції.
Вона також повідомила, що поліція має 30% дефіциту матеріально-технічного обладнання.
«Це дефіцит. На 30% ми виходимо. Не у кожного, наприклад, третього слідчого є свій комп'ютер і робоче місце. Поки що не все добре, поки що є проблеми, але ми ж просуваємося», – заявила Деканоїдзе.
Нагадаємо, парламент 26 листопада 2015 року ухвалив закон України «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання», який набув чинності 24 грудня 2015 року.
Генпрокуратура у квітні заявивла, що вимагає внести зміни у так званий «закон Савченко» у зв'язку з його небезпекою для суспільства.
За словами заступника генпрокурора Олега Заліска, всього станом на 15 квітня положення закону було застосоване до 39 496 тис. ув'язнених. Серед них суддя Ігор Зварич та екс-нардеп Віктор Лозінський, засуджений за вбивство.
Окрім цього, Міністерство юстиції України хоче «викреслити» важкі злочини з «закону Савченко».