Глава УГКЦ опосередковано відповів на лист Мариновича

Святослав Шевчук висловився на підтримку керівництва УКУ

СуспільствоО.П., 12 вересня 201645551
Глава УГКЦ опосередковано відповів на лист Мариновича
фото ZAXID.NET
Блаженнійший Святослав висловився на підтримку УКУ

Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви блаженніший Святослав (Шевчук) висловився на підтримку Українського католицького університету. Виступ блаженнішого Святослава можна розцінювати як публічну відповідь на звернення віце-ректора УКУ Мирослава Мариновича щодо конфлікту довкола університету, спричиненого низкою священиків. 

Нагадаємо, на початку серпня в мережі з’явився лист Мирослава Мариновича до вищих ієрархів УГКЦ стосовно кампанії з дискредитації університету. Хоча цей лист був надісланий приватно, але його поширив у Facebook єпископ Стрийської єпархії УГКЦ Тарас Сеньків і текст листа став публічним надбанням.

Як пояснив ZAXID.NET офіційний речник УГКЦ о. Ігор Яців, офіційної відповіді на цей лист не було і не передбачалось. Проте під час освячення нового університетського храму святої Софії-Премудрості Божої, що відбулося у студмістечку УКУ 11 вересня, Блаженніший Святослав виступив на підтримку університету та його керівництва. Речник УГКЦ о. Ігор Яців запевнив, що слова Святослава Шевчука є офіційною позицією Церкви.

Як зазначив глава УГКЦ, місією УКУ є робота з людьми різних культур, а Євангеліє не має перетворюватись на чергову ідеологію.

«Сьогодні дозвольте мені від себе особисто і від всього Синоду наших єпископів, який є вашим засновником, заявити нашу цілковиту підтримку Українського католицького університету. Сьогодні і наша Церква, і наш Університет, і Ви особисто, владико Борисе [почесний президент УКУ Борис Гудзяк] і отче Богдане [ректор УКУ о. Богдан Прах], часами є мішенню різних нападок і стріл ворога людського роду. Проте навіть тоді, коли на нас нападають, ми не можемо перетворитися на творців ще нової ідеології захисту. Горе нам, коли ми, християни, перетворимо Євангеліє на ще одну ідеологію, якою намагатимемося поборювати різні новітні антихристиянські ідеології, серед яких, наприклад, ідеологія гендеру, і багато інших тоталітарних ідеологій сучасного світу. Ми не маємо права богослов’я звести лише до полемічного богослов’я або апологетики, бо тоді ми зрадимо свою місію та ідентичність. Місія УКУ — бути світлом світу, бути джерелом проповіді Євангелія усім людям – з різних культур, мов, різного приготування і на різних етапах свого воцерковлення», — наводить слова глави УГКЦ сайт РІСУ.

Нагадаємо, у своєму листі Мирослав Маринович вказав, що публікації о. Ореста-Дмитра Вільчинського та Олександра Січа у «Католицькому оглядачі», публічні висловлювання о. Юстина Бойка а також звернення низки священиків до львівського митрополита щодо «публічно вираженої аморальної позиції та поведінки зі сторони окремих викладачів і студентів УКУ» має ознаки організованої кампанії з дискредитації університету, яка може призвести до його рейдерського захвату та шкоди репутації всій церкві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук