Голова Помісної церкви закликав українських православних долучатися до неї

Новообраний митрополит заявив, що необхідно завершити «справу єднання українського православ’я»

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній (в центрі)

Новообраний голова Української помісної автокефальної православної церкви Епіфаній (Думенко) закликав усіх православних в Україні єднатися довкола нової Церкви. Про це він заявив на Софіївський площі у Києві під час своєї першої промови у новому статусі.

«Двері нашої Церкви відкриті для всіх. Ми закликаємо до єднання, бути у цій визнаній єдиній помісній українській Православній Церкві», – заявив він.

«Переконаний, що Православна Церква, єдина і визнана, вірою і правдою, служитиме своєму українському народові, молитиметься і вестиме його шляхом спасіння», – додав Епіфаній.

Митрополит Епіфаній заявив, що у духовенства нової Церкви попереду багато роботи.

«Ми повинні завершити справу єднання українського православ’я, плекати нашу українську богословську освіту і науку, молитись за припинення війни та за панування в Україні справедливого миру. Нехай нам у цьому допоможе Господь», – наголосив Предстоятель.

Нагадаємо, 15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков в Єдину помісну незалежну церкву, офіційна назва якої – Українська помісна автокефальна православна церква.

Головою церкви обрали 39-річного митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Сергія Думенка), який є намісником предстоятеля УПЦ (КП) Філарета.

Наразі відомо тільки про двох митрополитів УПЦ (МП), які прийшли на собор - це Переяслав-Хмельницький Олександр (Драбинко) та Вінницький Симеон (Шостацький). Митрополит Черкаський і Канівський Софроній (Дмитрук), як інформує BBC Україна, пояснив свою неучасть хворобою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук