Голова ЦВК розповів про умови проведення місцевих виборів на Донбасі

СуспільствоОксана Руда, 7 жовтня 20156000

Голова Центральної виборчої комісії (ЦВК) Михайло Охендовський розповів про перспективи проведення місцевих виборів на Донбасі.

За його словами, для проведення виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей парламент має прийняти спеціальний закон.

«Центральна виборча комісія сподівається, що вже найближчим часом будуть створені передумови, необхідні для призначення місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей Верховною Радою України», – сказав голова ЦВК на зустрічі з надзвичайним та повноважним послом Латвійської Республіки в Україні Аргітою Даудзе, повідомляє прес-служба ЦВК.

Разом з тим, він відзначив, що для цього має бути прийнятий відповідний спеціальний закон, а також потребує відновлення цілісність Державного реєстру виборців та виборча інфраструктура в цих районах загалом.

«Зокрема, йдеться про визначення можливості роботи виборчих комісій та проведення голосування у приміщеннях для голосування виборчих дільниць, які існують на постійній основі з 2012 року, уточнення їх меж, з'ясування необхідності утворення нових», – пояснив він.

Також Охендовський зазначив, що слід провести інвентаризацію приміщень, устаткування, необхідних для роботи як виборчих комісій, так і органів ведення Державного реєстру виборців, інвентаризацію виборчих скриньок.

«Миттєве відновлення зазначеної інфраструктури неможливе, для цього потрібен певний час», – наголосив Охендовський.

Також, за словами голови ЦВК, важливим є гарантування безпеки виборців, членів комісій, кандидатів, офіційних спостерігачів.

«У зв’язку з тим, що, відповідно до мінських домовленостей, створення так званої «народної міліції» в окремих районах передбачено тільки після проведення місцевих виборів, виникає питання: які саме органи будуть уповноважені державою на вирішення питань безпеки під час виборчого процесу. Очевидно, що усі питання безпеки повинні бути комплексно вирішені до його початку», – наголосив він.

Також, для проведення виборів на Донбасі необхідно гарантувати зокрема свободу діяльності політичних партій, вітчизняних засобів масової інформації, свободу ведення передвиборної агітації, рівність можливостей для кожного кандидата.

«Лише за дотримання цих умов результати виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей зможуть бути визнані в Україні та у світі», – наголосив голова ЦВК.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук