Головну ялинку Чехії засвітили діти українських вояків АТО

Головні новини Львова 31.12Марічка Крижанівська, 31 грудня 2015, 17:19 849 0

До Львова із Праги повернулися більше двох десятків дітей, чиї батьки загинули або зникли безвісти в АТО. У Чехії українці засвітили головну ялинку столиці.

На католицьке Різдво головну ялинку Праги чехи довірили засвітити українцям. Діти загиблих вояків привезли їм коляди і щедрівки.

«Ми їм колядували біля головної ялинки і нам було дуже приємно, коли чехи нам плескали і прийняли нас як рідних», – розповіла донька воїна АТО із Радомишля Олександра Назарчук.

У Празі наші діти із Львівщини та Житомирщини гостювали упродовж 10 днів в української діаспори. Проект «Допомагаємо Україні разом» організовували громадські організації за підтримки посольства України і країн Євросоюзу, списками родин військових помогли соціальні служби.

«Працівники служби переговорили з мамами, запропонували їм, що є така можливість і хто погодився, той поїхав. Тішить, що у нас громадянське суспільство активне, яке готове діяти. І у взаємодії із державними структурами ми насправді можемо набагато більше зробити», – зазначила головний спеціаліст Львівського міського центру соціальних служб Галина Потюк.

«У Празі ми побачили парламент, були в дуже великому зоопарку, аквапарку, ляльковому театрі. Ще грали в теренову гру, нам треба було знайти скарб», – розповіла Оля Клим, донька воїна АТО із Львівщини.

Оля та її мама Мирослава Клим втратили тата і чоловіка більше року тому. Зізнаються, мали потребу у такій поїздці, аби трохи забутися від того, що пережили.

«Ми справді відійшли від негативу, телефони відключили, все в порядку було в нас. Дуже гостинні люди нас зустріли, дуже українська громада там гуртується, всім, чим може помагає, навіть приходили, питали: що вам ще треба», – тішиться Мирослава Клим.

Додому діти повернулися із різдвяними подарунками.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук