Голову Держкіно не притягнули до відповідальності через виплату премії двоюрідній сестрі

Суд не знайшов правопорушень у діях Пилипа Іллєнка

Голова Держкіно у суді

Печерський районний суд міста Києва закрив справу Національного агентства запобігання корупції (НАЗК) проти голови Державного агентства України з питань кіно (Держкіно) Пилипа Іллєнка за відсутності складу адміністративного правопорушення, пише «Детектор медіа».

НАЗК позивалося проти голови Держкіно Пилипа Іллєнка щодо виплати премій його двоюрідній сестрі Марії Іллєнко, що є керівницею одного з департаментів Держкіно.

Позиція Пилипа Іллєнка полягала в тому, що, за законодавством України, двоюрідні сестри та брати не є сім'єю або близькими особами, що свідчить про відсутність конфлікту інтересів. Крім того, Марія Іллєнко працювала в Держкіно задовго до того, як його очолив Пилип Іллєнко, він не є її безпосереднім керівником та не визначає розмір її премій.

Прокурор, у свою чергу, запропонував закрити справу через закінчення терміну, адже згідно з ч.3 ст.38 КУ адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, пов'язаних із корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців із дня його виявлення.

Суд постановив, що в діях Пилипа Іллєнка не було конфлікту інтересів при виплаті премій Марії Іллєнко. Справу було закрито.

«Тепер чекаю на вибачення з боку представників НАЗК! Сподіваюсь, що вибачатися вони будуть так само публічно, як паплюжили мою репутацію», — написав голова Держкіно Пилип Іллєнко у Facebook.

25 січня голову Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка запросили до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) для надання пояснень. Агентство стверджувало, що перебуваючи на керівній посаді центрального органу виконавчої влади, тобто будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», «голова Держагентства України з питань кіно у період 2016 – 2017 років вчиняв дії та приймав рішення в умовах реального конфлікту інтересів».

Конфлікт виник, як стверджує НАЗК, під час ухвалення рішень розпорядчого характеру щодо застосування заохочувальних виплат працівникам Державного агентства України з питань кіно, які у тому числі безпосередньо стосувались особи, з якою Пилип Іллєнко перебуває у сімейних відносинах. За інформацією НАЗК, начальниця відділу державного регулювання кіновідеопрокату управління державного регулювання та реалізації кінопроектів Державного агентства України з питань кіно є двоюрідною сестрою Іллєнка.

Пилип Іллєнко у зв’язку із запрошенням до НАЗК для надання пояснень щодо премії його двоюрідній сестрі Марії Іллєнко заявив, що законодавство України не визначає двоюрідних братів і сестер близькими особами, тому конфлікту інтересів у даному випадку не було.

Згодом Пилип Іллєнко повідомив, що НАЗК запустило процедуру його звільнення з посади. Того ж дня НАЗК повідомило, що передає протоколи щодо голови Держкіно до суду.

Кінематографісти зверталися з відкритим листом до голови НАЗК Наталії Корчак з проханням про публічну зустріч для обговорення ситуації щодо голови Державного агентства України з питань кіно (Держкіно) Пилипа Іллєнка і влаштували пікет біля будівлі НАЗК. НАЗК, у свою чергу, назвало пікети на підтримку Іллєнка спробою тиску.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук