Городок потопає у смітті – відходи вивозять лише раз на тиждень

Головні новини Львова 01.07Оксана Лабойко, 1 липня 2016, 18:22 1125 1

Не лише Львів має клопоти з вивезенням своїх відходів. Ще більша біда в місті Городок, яке також возило сміття у Грибовичі. Місцева влада спробувала облаштувати тимчасовий полігон неподалік міста, але люди не дозволили. Тож сміття з Городка, як і львівське, наразі вивозять до Києва. Але платити за таке задоволення місцевий бюджет не має чим. Так само, як нема іншого варіанту для сміттєзвалища.

Сміттєві майданчики переповнені, і так по всьому місту. Якщо раніше відходи забирали тричі на тиждень, то тепер лише раз.

«То вже так тягнеться два тижні. Смітники переповнені по всьому місту», – розповів місцевий мешканець пан Ярослав.

«То тільки зараз так. Так не було ніколи. Кожні два-три дні сміття вивозили», – додала пані Тамара.

Не забирають, бо викидати нікуди. Обслуговує Городок компанія «АВЕ-Львів», й останні чотири роки відходи із цього міста возили у Грибовичі. Коли ж полігон закрили, розвозили по всій області. Та активісти були проти, тож зараз городоцьке сміття, як і львівське, їздить до Києва.

«Останні два тижні стало дуже проблемно. Ми зробили декілька поїздок в Київ. Уже з Городка минулої суботи ми вивезли 60 тонн сміття в Київ. Поки що якогось рішення місцева влада не прийняла. І, зрештою, не прийняли не тільки по тій ситуації, яка зараз є. Навіть на перспективу немає нормальних рішень», – повідомив головний спеціаліст відділу збуту компанії «АВЕ-Львів» Василь Павлюк.

Поки немає куди вивозити сміття, місцева влада вирішила тимчасово реанімувати полігон неподалік міста – біля села Довжанка. На нього колись звозили сміття з Городка, допоки на ринок не зайшла компанія «АВЕ-Львів». Та місцеві виступили проти намірів влади. Не допомогли навіть обіцянки, що це тимчасово і все заберуть, коли знайдеться нове місце. А от іншої ділянки для полігону немає, каже міський голова Городка Роман Кущак.

«Тут є два летовища, які 15-кілометровими зонами перекривають можливість сортування будь-де. Навіть складування робити ми не можемо. Крім того, Городок – це друга санітарна зона водозабору міста Львова, і ми не можемо тут в жодному випадку облаштовувати навіть зберігання тимчасового сміття», – наголосив Роман Кущак.

Але і возити відходи до Києва Городку не під силу. Одна ходка сміттєвоза коштує бюджету 14 тис. грн. Зазнає збитків і «АВЕ-Львів». Мешканці масово перестають платити, бо вважають, що їм не надають послуг. Та найгірше, кажуть на підприємстві, те, що трагедія у Грибовичах так нікого нічого не навчила.

«Одна з колишніх депутатів Городоцької міської ради сказала: то є ваші проблеми, хоч до Норвегії возіть. І люди так думають. Ніхто собі не робить з того нічого. Як кидали, так кидають, ще навіть більше: гнила картопля, гнилий буряк, ті гілляки, якими на Зелені свята прибирали хати, – все у контейнер. Хоча з таким сміттям можна було б по-іншому повестися», – наголосив представник компанії «АВЕ-Львів» Василь Павлюк.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук