ЛОДА запропонувала Львову під сміттєзвалище ділянки, не погоджені з місцевими громадами
Львівська обласна державна адміністрація 23 червня запропонувала мерії Львова дев'ять ділянок для розміщення комплексу глибинної переробки відходів, проте не узгодила їх зі самими місцевими громадами. Про це ZAXID.NET розповіли міські та селищні голови обраних населених пунктів.
«Ми дізналися про це після того, як до нас звернулися з міської ради. Звести комплекс на цій території неможливо, ми плануємо розвиток екотуризму і якраз у процесі отримання гранту ЄС. Потенційне будівництво сміттєзвалища просто знищить ці плани. Окрім того, ми не маємо вільних 50 гектарів, які зазначені у документі ЛОДА для розміщення комплексу», – розповів ZAXID.NET голова Володимирецької сільської ради Володимир Ємець.
Голова Верблянської сільської ради Володимир Була додав, що у документі зазначено, що у них є 237 гектарів для розміщення комплексу, натомість площа села та прилеглих територій – до 90 га. Міський голова Дрогобича Тарас Кучма розповів, що у місті вже працюють над ініціативою побудови сміттєпереробного заводу для утилізації міського сміття, будувати тут відразу два заводи буде просто недоречно. Кучма також додав, що у документі ЛОДА написали, що місто має 85 гектарів для нового заводу, натомість тут є тільки територія площею 8,5 гектари.
Перелік місць для розміщення сміттєпереробного комплексу
Голова Тростянецької об’єднаної громади Олександра Линецька розповіла, що на їхній території запропонували дві ділянки, але на одній розташовані запаси вапняку, а інша до 2057 року в оренді цементного заводу.
Усі голови населених пунктів також сказали, що їх громади негативно ставлятьсся до зведення такого комплексу поруч.
Як пояснила ZAXID.NET заступниця голови ЛОДА Ірина Гримак, громади справді не інформували про включення у цей список, говорити з ними обіцяють тоді, коли оберуть конкретне місце. Вона також додала, що міська рада просила підшукати ділянку площею 75 га, але спеціалісти у ЛОДА вважають, що подібні комплекси можуть бути розміщені і на 10 га.
«Коли ми формували перелік територій, то виходили з кількох критеріїв, зокрема, це має бути за межею населених пунктів і це має бути промислова зона. Погодження будівництва сміттєпереробного комплексу може відбуватися лише тоді, коли місто чітко знатиме чого воно хоче, цей процес може пришвидшити конкретний інвестор, якого знайде Львів. Наразі у місті не мають чіткого розуміння, яка ділянка їм потрібна», – вважає Ірина Гримак.
Заступниця голови Львівської ОДА також додала, що якщо жодна з ділянок не підійде, то у обласній адміністрації продовжать пошуки території.