Гриценко каже, що голова СБУ заявив про злочин Порошенка

Колишній міністр оборони України Анатолій Гриценко стверджує, що голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив про злочин президента України Петра Порошенка, повідомивши, що СБУ не має засобів керування антитерористичною операцією.

В середу, 11 жовтня, на брифінгу Грицак, зокрема, заявив: «У СБУ немає засобів для керування антитерористичною операцією на Сході України, бо це, насамперед, армійська операція, яка потребує застосування сил і засобів, яких немає у Служби безпеки».

«До часу прийняття закону (про реінтеграцію Донбасу) те, що проходило на сході, називалося антитерористична операція, і звичайно ж Антитерористичний центр при СБУ мав би грати першу скрипку. Але відверто вам скажу, у штабі АТЦ немає такого калібру фахівців, які могли б управляти сухопутними військами, артилерією і багатьма іншими речами. Фактично, АТО управлялася першим заступником начальника АТЦ – командувачем АТО. Як правило, це був або начальник Генштабу Муженко, або хтось із його заступників, або командувач Сухопутними військами», – розповів голова СБУ в контексті того, що закон про реінтеграцію Донбасу позбавить СБУ цих повноважень, пише Укрінформ.

Зі слів Анатолія Гриценка, така заява Грицака свідчить про злочин президента України, який не утворив Ставку верховного головнокомандувача і безпосередньо не здійснював керівництво обороною, як того вимагає закон.

«А тепер кілька питань, які має прояснити слідство: Грицак це (нездатність СБУ керувати АТО) вияснив лише на четвертому році війни? Як і чим СБУ керувала всі ці роки? Коли про неспроможність СБУ керувати обороною стало відомо Порошенку? Порошенку відомо, що професіонали говорили про це публічно з 2014-го року, вимагаючи утворення Ставки ВГК на основі Генштабу і управління військами з боку верховного головнокомандувача? Чому Порошенко, знаючи про неспроможність СБУ керувати оборонною операцією, не утворив Ставку і безпосередньо не здійснював керівництво обороною, як того вимагає закон?» – написав Гриценко в своєму блозі.

Як відомо, Верховна Рада 6 жовтня підтримала в першому читанні законопроект президента Петра Порошенка про реінтеграцію Донбасу, який визначає окремі території в Донецькій та Луганській областях окупованими. Кордон окупованих територій має визначати Міноборони за поданням Генштабу.

У випадку введення воєнного стану в окремих районах Донецької та Луганської областей та введення воєнної адміністрації, припиняються повноваження обласної, районних і сільських рад на цих територіях. Координацію і контроль на цих територіях у випадку воєнного стану здійснює Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ за керівництва Генштабу, а не АТЦ СБУ, як це є зараз.

10 жовтня президент ввів у дію рішення РНБО про Ставку верховного головнокомандувача.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук