Громадська рада при Мінкульті підтримала чинного міністра

Митці ж звернули увагу на її склад

КультураКатерина Сліпченко, 18 листопада 201510865
Громадська рада при Мінкульті підтримала чинного міністра
фото Cultprostir
В’ячеслав Кириленко

Громадська рада при Міністерстві культури України оприлюдниле відкритий лист щодо довіри до діяльності 
чинного міністра культури В’ячеслава Кириленка.

Серед успішних кроків керівництва Мінкультури названо наведення порядку у сфері охорони культурної спадщини, запроваджено механізм обрання за результатами конкурсу керівників музеїв, заповідників та інших установ сфери культури, відновлення Експертної ради з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій тощо. У листі також йдеться про активну міжнародну діяльність представників міністерства у справі протидії російській агресії, зокрема в інформаційній сфері тощо.

Громадська рада звернула увагу на те, що заклики до зміни керівництва Мінкульту в культурному середовищі почали лунати відразу від часу призначення, а з початку квітня 2015 року вони набули системного характеру.

«Однак, на наше переконання, представникам культурних ініціатив, асоціацій, альянсів та іншій зацікавленій громадськості слід давно перейти від не аргументованого критиканства до конструктивної взаємодії з міністерством культури, спрямованої на синергію в продовженні реформування сфери культури, спільне вироблення плану подальших реформ та посильної участі в їх реалізації. Не втрачаємо надії, що так воно буде та сподіваємося на перемогу толерантності і здорового глузду», - йдеться у листі.

Завершується звернення Громадської ради довідкою: до складу Громадської ради входять представники 120 громадських інституцій, які опікуються питаннями розвитку культури.

Ним вирішив поцікавитись відомий український художник та громадський діяч Олександр Ройтбурд.

«Дорогі товариші!.. випийте валідолу та ознайомтеся з вибраними місцями зі списку просунутих культурних інституцій, які представлені в Громадській раді», - написав художник у своєму Facebook. Повний список цих інституцій можна знайти на сайті Мінкультури. Художник звернув увагу на те, що жодна поважна інституція, яка задіяна у сучасному культурному процесі, в Громадській раді не представлена

Нагадаємо, що міністерство культури потрапило до трійки найгірших міністерств України за рейтингом VoxUkraine. Гіршим за відомство, яке очолює В‘ячеслав Кириленко, стало лише Міністерство екології та природних ресурсів. 

В свою чергу активісти громадського об’єднання «Альянс Культури» вимагають призначити компетентного міністра культури. У відкритому листі вони наголошують, що чинний міністр не зміг заслужити довіру великої частини культурної спільноти.  Вони вважають, що він відтворює радянські методи та підходи управління, замовчує проблеми, не зумів налагодити діалог з громадськістю.

Також В’ячеславові Кириленку закидають ігнорування вимог громадськості щодо впровадження прозорих конкурсів на посади в низці національних музеїв і заповідників та неефективну презентацію України у світі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук