Гуманітарна місія Папи Римського зібрала понад 15 млн євро для постраждалих на Донбасі

За зібрані кошти людям утеплили будинки, надали медичну допомогу та закупили харчування і товари особистої гігієни

СуспільствоВолодимир Пиріг, 17 листопада 20182210
Папа Франциск започаткував акцію, під час якої для постраждалих на Донбасі зібрали 15,3 млн євро

Гуманітарна місія Папи Римського Франциска під назвою «Папа для України» зібрала загалом 15,3 млн євро на допомогу постраждалим від війни на Донбасі, повідомив апостольський нунцій в Україні, архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті.

«Ця акція була оголошена для того, щоб українці не почувалися самотніми і покинутими. Вона була спрямована на тих, хто є жертвами війни на сході, на ті сфери, в яких люди просто виживали», – сказав він у суботу, 17 листопада, в Києві, підбиваючи підсумки акції, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Він розповів, що за закликом Папи Римського Франциска в католицьких церквах Європи провели збір пожертвувань. До зібраних коштів сам Франциск додав ще 5 млн євро зі своїх особистих фондів.

Голова технічного секретаріату акції, єпископ - помічник Львівської архидієцезії Римо-католицької церкви в Україні Едуард Кава розповів, що із зібраних коштів 6,2 млн євро спрямували на забезпечення теплом будинків і соціальних об'єктів на Донбасі – встановили твердопаливні котли, утеплили будинки, відновили житла. Такого роду допомогу надали 107 тисячам жителів Донбасу.

Водночас 2,4 млн євро пішли на медичне забезпечення 440 тис. постраждалих, 5,7 млн євро – на забезпечення товарами продовольства та гігієни. Крім того, на 1 млн євро надали психосоціальну підтримку дітям та їхнім батькам через центри психологічного відновлення і шляхом організації відповідних дитячих таборів. Таким чином, загальна сума, яку спрямували для допомоги постраждалим жителям Донбасу, становить 15,3 млн євро.

Едуард Кава також зазначив, що організатори акції могли вільно її реалізувати на підконтрольній українському уряду частині Донбасу. При цьому він повідомив, що з великими труднощами зіткнулися під час спроби надати допомогу жителям непідконтрольних Києву територій Донецької та Луганської областей.

«Довгий час ми шукали можливості увійти туди з допомогою, яка була реалізована в дуже малих масштабах через наші парафії... Тільки півроку тому ми змогли домовитися з Червоним Хрестом, який є єдиною міжнародною організацією, яка може там діяти», – розповів єпископ.

«Зараз вони реалізовують від нашого імені проект, мета якого – донести людям продукти і медикаменти. Тому що ніякі інші можливості, які ми використовували, не дали результату», – додав він.

Нагадаємо, акція «Папа для України» стартувала у католицьких храмах Європи в квітні 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук