ХХ століття – епоха випробувань людства на гуманізм, – Держко

27 січня 201313790
ХХ століття – епоха випробувань людства на гуманізм, – Держко
фото Вголос
Ігор Держко

«ХХ століття є трагічною епохою випробувань людства на принципи гуманізму. Не всі зуміли перейти цей складний екзамен, не всі зуміли зберегти обличчя родової сутності людини, яка готова до порозуміння та співжиття», – сказав 27 січня під час вшанування жертв Голокосту керівник відділу національностей та релігій Львівської ОДА Ігор Держко.

«Програми ксенофобії, геноциду, винищення людей тільки з огляду на їхню віроприналежність та підтримку власної національної ідеї стали основними у нацистській гітлерівській Німеччині. І ми свідомі того, що цей урок повинен стати запорукою прогресивного гуманістичного розвитку людства», – сказав Ігор Держко.

На його думку, пам’ять жертв Голокосту має лягти в основу нових гуманітарних програм, «які розвиватимуть порозуміння між спільнотами, формуватимуть нові принципи і взаємини у спілкуванні на планеті».

«Львів є тим місцем, яке мало ще в кінці ХІХ століття засади порозуміння і спілкування між різними етнічними та національними групами. Та, на жаль, 20-і, особливо 40-і роки ХХ століття показали, що ми ще мало зробили для того, щоб гуманність стала запорукою нашого успішного розвитку», – резюмував Держко.

Як інформував ZAXID.NET, 27 січня у Львові вшанували жертв Голокосту спільною молитвою та хвилиною мовчання.

Заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів наголосив, що Львів переніс дуже важкі події ХХ століття: «Після Другої світової війни, на початку 50-х років, місто залишилось фактично без львів’ян. Тут залишилось не більше 10% тих, хто жив тут до війни… Пам'ять про них житиме вічно».

Нагадаємо, 2010 року у Львові пройшла молитовна хода «Марш Життя», а також мітинг-жалоба в пам'ять жертв Голокосту. У Львів приїхали 11 осіб – нащадків німецьких солдатів, щоб вибачитись перед єврейським народом за Голокост.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук