Після війни Львів залишився без львів’ян, – Косів
«Львів переніс дуже важкі події ХХ століття. Після Другої світової війни, на початку 50-х років, місто залишилось фактично без львів’ян. Тут залишилось не більше 10% тих, хто жив тут до війни… Пам'ять про них житиме вічно», – сказав 27 січня під час вшанування жертв Голокосту заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів.
За словами Косіва, було знищено багато євреїв, і не лише тих, що жили в місті і становили близько третини від загальної кількості мешканців, але й тих, які втікали із Заходу, щоб знайти тут порятунок.
«Польського населення теж не стало. Поляків вивозили до Польщі або на Сибір, розстрілювали… Українці також були невигідні режиму… Це були страшні роки страшних трагедій. В ХХІ столітті ми багато говоримо про майбутнє, про стратегії розвитку міста, про плани. Ми будуємо наше місто з усіма, хто тут живе, пам’ятаючи, що тут сталося. Хочемо, щоб ця пам'ять дала нам змогу бути розумними, виваженими…» – сказав Василь Косів.
Як інформував ZAXID.NET, 27 січня у Львові вшанували жертв Голокосту спільною молитвою та хвилиною мовчання.
Нагадаємо, 2010 року у Львові пройшла молитовна хода «Марш Життя», а також мітинг-жалоба в пам'ять жертв Голокосту. У Львів приїхали 11 осіб – нащадків німецьких солдатів, щоб вибачитись перед єврейським народом за Голокост.
Як інформував ZAXID.NET, 2012 року уряд Німеччини прийняв рішення підвищити розмір компенсацій жертвам Голокосту.