Хмара по-ленінськи пропонує вирішити проблему закарпатського сепаратизму: "відрубати голову"

11 грудня 20083580

"Закарпатський сепаратизм - це в першу чергу справа органів державної безпеки, - СБУ, Служби зовнішньої розвідки та контррозвідки", - заявив член Правління Української народної партії Степан Хмара. На його думку, "щоб знищити гідру закарпатського сепаратизму, треба відрубати її закордонну голову, тому не можна зупинятися лише на покаранні місцевих виконавців закордонних замовлень". Так політик прокоментував висунення Службою безпеки України звинувачення лідеру асоціації Сойм підкарпатських русинів Дмитру Сидору в зазіханні на територіальну цілісність і недоторканність України. Його коментар ZAXID.NET 11 грудня надала прес-служба УНП.

Як повідомили в СБУ, "покарання за вчинення даного злочину (ч.1 ст.110 КК України) передбачає обмеження або позбавлення волі терміном до трьох років".

"Тему закарпатського сепаратизму навмисно нагнітають із-за кордону, в першу чергу з Російської Федерації. На жаль, сприяє цьому процесу і Словаччина, й Угорщина. Лідери різних "соймів", "урядів Підкарпатської Русі", користуючись безвізовим режимом з Росією та спрощеним з Угорщиною та Словаччиною (прикордонний режим), практично щомісяця їздять до Москви, Братислави, Будапешту за грантами для розвитку русинської культури та мови", - підкреслив член Правління УНП. За його словами, більшість цих "грантів" йде саме на підтримку таких політиків як Сидор та організацію антиукраїнських шабашів типу Європейського конгресу підкарпатських русинів та проголошення республіки "Підкарпатська Русь.

"Ще 27 жовтня 2008 р. Закарпатська обласна організації Української народної партії надіслала до Служби Безпеки України звернення, в якому вимагала "притягнути до кримінальної відповідальності "делегатів" так званого "європейського конгресу підкарпатських русинів" 25 жовтня 2008 року за ст. 110 КК України "Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України та оголосити персонами нон-грата всіх громадян інших держав, що взяли участь у "конгресі", - нагадав політик. Однак, стверджує Степан Хмара, "СБУ поки що не займається "закордонним слідом" закарпатського сепаратизму, що є його основним фінансовим, політичним та інформаційним донором".

Політик висловив переконання, що "в межах РНБО українські спецслужби мають створити спільну групу для виявлення всіх, в першу чергу закордонних організацій, що сприяють розвитку "закарпатського сепаратизму"".

"Лише, коли будуть "відсічені" усі контакти таких організацій, окремих осіб чи навіть державних службовців іноземних країн з їх виконавцями у Закарпатті, "сойми" та "уряди Підкарпатської Русі" увійдуть у минуле, а на території Словаччини, Угорщини знову проживатиме українська нацменшина, а не штучно створена урядами цих країн - русинська", - зауважив Степан Хмара.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук