Imperial Tobacco виплатила 460 млн грн штрафу за антиконкурентні дії на тютюновому ринку

Тютюнова компанія готується до оскарження рішення суду першої інстанції, а також звернеться до Міжнародного арбітражу

Imperial Tobacco виплатила 460 млн грн штрафу за антиконкурентні дії на тютюновому ринку
фото Imperial Tobacco
Компанія заплатила штраф, оскільки у разі невиплати буде нараховуватися пеня до моменту розгляду скарги апеляційним судом

Група тютюнових компаній Imperial Tobacco заплатила штраф у розмірі 460 млн грн, який наклав Антимонопольний комітет України ще у 2019 році за узгоджені із іншими тютюновими компаніями актиконкурентні дії.

Як повідомила прес-служба АМКУ, Imperial Tobacco заплатила штраф ще у четвер, 23 липня. Раніше Imperial Tobacco як і інші фігуранти справи, спробували оскаржити рішення Антимопольного комітету про штраф у суді. Проте 20 липня столичний господарський суд відхилив цей позов.

У коментарі для LIGA.net директорка по юридичним та корпоративним питанням компанії Imperial Tobacco 24 липня пояснила, що рішення про оплату штрафу було «тактичним», оскільки Антимонопольний комітет, не чекаючи рішення суду першої інстанції, подав до суду заяву про примусове стягнення штрафу і накладення арешту на рахунки компаній.

За її словами, згідно із законом про захист економічної конкуренції, з моменту першої інстанції суду до розгляду апеляційним судом скарги на рішення, у разі не виплати штрафу нараховується пеня у розмірі 1,5% від загальної суми в день. У випадку із Imperial Tobacco, це становить близько 7 млн грн у день.

Компанія готується до оскарження рішення суду першої інстанції, а також звернеться до Міжнародного арбітражу, де вже відповідачем буде держава Україна.

Нагадаємо, що 10 липня Антимонопольний комітет оштрафував компанії-виробників тютюнових виробів «Філіп Морріс», «Джей Ті», «Імперіал Тобакко», «Бритіш Американ Тобакко», «Прилуки», а також реалізатора «Тедіс» на загальну суму 6,5 млрд грн за узгоджені антиконкурентні дії.

Компанії, за словами уповноважених комітету, перешкоджали виходу на ринок будь-яким дистриб’юторам, окрім «Тедіс Україна».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук